Connect with us

Aktuality

Kúpele rekonštruujú balneológiu, začnú v nej používať termálnu vodu

Published

on

Reklama

Po vyše 40-ročnej prevádzke sa v hlavnom balneologickom centre piešťanských kúpeľov, teda v Balnea Health Spa, uskutočňuje komplexná rekonštrukcia. Doterajšie priestory budú rozdelené na dámsku a pánsku časť a oddelenie vodoliečby a masáží sa podľa predstaviteľov kúpeľov dostanú na úroveň Art Spa. Plánovaná investícia do rekonštrukcie je 3,5 milióna eur.

[singlepic id=8208 w=320 h=240 float=left]Na návrhu obnovy centrálnej balneoterapie sa podieľal architekt Christo Tursunov, ktorý bol spoluautorom kúpeľného hotela Esplanade zo začiatku osemdesiatych rokov minulého storočia. Nový interiér navrhla rakúska dizajnérka Gina Zarski, ktorá už pre piešťanské kúpele realizovala interiér pri rekonštrukcii hotela Thermia Palace. Podľa jej projektu bude v pánskej časti oddelenia vodoliečby a masáží hlavným motívom páv a v dámkej lekno.

Reklama

Nové balneologické centrum bude ponúkať 49 nových vaní s podvodnou liečbou, perličkovým kúpeľom, podvodnou masážou, whirlpool[singlepic id=8209 w=320 h=240 float=right] a aróma terapiu, ako aj dva boxy na škótske streky a dva šliapacie kúpele na Kneippovu liečbu, trakčný bazén a štrnásť kabín na relaxačnú masáž. Počítačom riadené vane s hydromasážnou liečbou dodá domáci výrobca Chirana Progress Piešťany. Novinkou bude, že sa pri všetkých „vaňových“ procedúrach začne využívať termálna voda, keďže doteraz sa používala úžitková a termálnu vodu si hostia a pacienti mohli dopriať len v kúpeľnom dome Irma. Renovácia by mala byť ukončená koncom februára 2011.

Autor: ht/SLKP  Vizualizácie: Gina Zarski/SLKP

Reklama

[nggallery id=353]

Populárne články