Connect with us

Aktuality

Skautom sa podarilo vyzbierať peniaze na oázu! Ďakujú vám za ne

Prvá časť projektu za nami! S vašou pomocou sa nám podarilo vyzbierať viac ako našich cieľových 4000 €. Všetko poputuje na projekt Zo skautského dvora piešťanská komunitná oáza, do ktorého by sme sa ako nezisková dobrovoľnícka organizácia inak nevedeli pustiť.

Published

on

Reklama
Reklama

Na čo konkrétne budú peniaze z tejto kampane použité?

Na stromy, kry, popínavé rastliny, komunitnú záhradku, osvetlenie, lavičky a výmenu asfaltu za vodozádržný živý trávnik. Práve na dvore trávia deti, rodičia, členovia a priatelia našej komunity vzácny spoločný čas. Na dvor budeme tiež sadiť dospelý strom ginka so širokou korunou, pod ktorou sa dá tráviť čas v horúcich letných mesiacoch, ale aj po večeroch počas nočných zamyslení. Náš zbor sa volá Ginko, takže ide aj o symboliku, o ktorej sa viete viac dočítať tu.

Spevnená asfaltovo-betónová plocha sa odstráni a nahradí ju hlina s kompostom – na trávnik, postupnú výsadbu a komunitnú záhradku, ktorá má slúžiť predovšetkým na edukáciu o starostlivosti o rastliny. Na niektorých miestach pribudne vrstva mlatu, ktorý prepúšťa vodu. Na fasáde objektu (z dvoch strán) a na plote by sa mal ťahať pavinič, ktorý bude chrániť fasádu pred horúčavami v lete, držať vo dvore vlhkosť, podporovať biodiverzitu a skrášľovať celkový výzor dvora. V polohe plota sa bude vysádzať aj brečtan, ktorý v zime neopadáva. Po doplnení o exteriérové sedenie a osvetlenie sa z asfaltového dvora stane komunitná zelená oáza so stromom, krami a štyrmi zelenými stenami.

Reklama

Ešte raz sa vám chceme v mene všetkých našich členov poďakovať za   finančnú aj inú podporu. Dúfame, že sa už čoskoro vidíme na našom zelenom dvore!

80. zbor Ginko Piešťany

Populárne články