Connect with us

Aktuality

Silný vietor si v Piešťanoch vyžiadal už štyri zásahy hasičov

Published

on

Reklama

Meteorológovia varujú pred silným vetrom, ktorý bude potenciálnou hrozbou až do zajtrajšieho poludnia. Dnes môže v nárazoch dosiahnuť rýchlosť 22 – 28 m/s, v piatok 5 – 22 m/s. Podľa informácií z Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Trnave si nepriaznivé počasie vyžiadalo za uplynulých 24 hodín už 17 zásahov.

hasiciIlustr. foto

Reklama

Z toho štyrikrát zasahovali hasiči v Piešťanoch. Išlo o vyvrátené stromy alebo ich časti. „Spolu bolo na odstraňovanie následkov silného vetra nasadených 58 hasičov a 18 kusov hasičskej techniky. Silný vietor si našťastie nevyžiadal žiadne zranenia civilných osôb ani zasahujúcich hasičov a materiálne škody sú zatiaľ malé. V jednom prípade bolo zaznamenané poškodenie vedenia obecného rozhlasu a v jednom prípade vietor spôsobil poškodenie reklamného pútača,“ informoval hovorca Tomáš Bílik.

Meteorologická výstraha II. stupňa potrvá na území piešťanského okresu až do zajtrajšieho rána. O stupeň menšie nebezpečie bude potom platiť až do 12.00 h. Predpokladaná rýchlosť vetra predstavuje zvýšené nebezpečenstvo pre ľudské aktivity. Pravdepodobnosť spôsobenia škôd je vysoká.

Reklama

Text a ilustr. foto: MP

REKLAMA

cityfest_2014-copy

Populárne články