Connect with us

Aktuality

Sestra Kovačovičová a doktor Suchánek dostali Cenu Dávida

Published

on

Reklama

Cenu Dávida za rok 2014 získali piešťanskí zdravotníci sestra Magdaléna Kovačovičová a doktor Alan Suchánek. Udeľuje ju Lekárske odborové združenie zdravotníckym pracovníkom, ktorí prejavili mimoriadnu odvahu v boji za lepšie postavenie lekárov alebo za lepšie zdravotníctvo.

suchanek-kovacovicova-2[1]

Reklama

Piešťanci upozornili minulý rok na nákup drahého CT v Nemocnici A. Wintera a podľa predsedu LOZ Petra Visolajského práve vďaka ich odvahe sa celé Slovensko dozvedelo o škandalóznom nákupe CT prístroja, čo spustilo veľké personálne zemetrasenie v slovenskej politike, keď došlo k odvolaniu ministerky zdravotníctva Zuzany Zvolenskej, podpredsedníčky Národnej rady SR Renáty Zmajkovičovej a odstúpeniu predsedu Národnej rady SR Pavla Pašku,

Nemocnica Alexandra Wintera si v minulom roku objednala od spoločnosti Medical Group CT prístroj za 1,6 milióna eur. Krátko na to médiá informovali o tom, že prístroj je predražený. Výbor NR SR pre zdravotníctvo po poslaneckom prieskume v nemocnici potvrdil, že verejné obstarávanie bolo v súlade zo zákonom. Firma Medical Group napokon odstúpila od zmluvy bez nároku na vyrovnanie a piešťanská nemocnica spustila späť do prevádzky staré CT.

Reklama

Momentálne Ministerstvo zdravotníctva SR pripravuje zmenu svojich zástupcov v správnej rade nemocnice a miesta ponúklo samospráve i iným neziskovým organizáciam.

-th- Foto: Martin Palkovič

Populárne články