Connect with us

Aktuality

Séria Vojenských Letofestov vyvrcholila v Piešťanoch

Published

on

Reklama
Reklama

V nedeľu 22. augusta popoludní vyvrcholila v Piešťanoch séria festivalov v rámci pilotného projektu Vojenský LetoFest. Na piatich podujatiach naprieč Slovenskom sa vojaci priblížili svoju činnosť širokej verejnosti a na záver si návštevníci mohli prezrieť taktiež expozície Vojenského historického múzea.
Už pred štrnástou sa zaplnili priestory pred Vojenským historickým múzeom množstvom návštevníkov. Tí si v rámci podujatia mohli vychutnať koncerty kapiel Zoči Voči, Zverina, BijouTerrier a Heľenine oči ako i Vojenskej hudby OS SR. O zábavu sa postarala svojim vystúpením taktiež Čestná stráž.

Okrem kultúrnej časti sa deti i dospelí tešili na prezentáciu vojenskej techniky, možnosť vyskúšať si výstroj, či vďaka klubom vojenskej histórie a prehliadke múzea aj na nahliadnutie vo vojenskej minulosti.
Podujatí na Zemplínskej Šírave, v Banskej Bystrici, Liptovskom Mikuláši, Banskej Štiavnici a Piešťanoch taktiež zúčastnili športovci armádneho klubu Dukla Banská Bystrica, ktorí ho podporili svojimi autogramiádami.

Pre neziskové organizácie sa vyzbieralo takmer 36000 eur

„Charitatívny rozmer Vojenských LetofFestov 2021, ktoré za uplynulý mesiac a pol prešli takmer celým Slovenskom prevýšil aj naše očakávania. Pre vybrané neziskové organizácie a občianske združenia sa nám totiž  podarilo vyzbierať fantastických 35 729 eur. Finančné prostriedky pre jednotlivé zbierky boli na podujatiach získavané prostredníctvom predaja tričiek s originálnou vojenskou tematikou, či benefičnou dražbou športového vybavenia vrcholových športovcov z Vojenského športového centra DUKLA Banská Bystrica. Finančným príspevkom podporili neziskové organizácie a občianske združenia tiež rezortné spoločnosti – Vojenské lesy a majetky SR, š. p., Letecké opravovne Trenčín, a. s., KONŠTRUKTA – Defence, a. s., ZVS Holding, a. s., ZTS – Špeciál, a. s., ktoré dokopy poskytli celkovo až 25 000 eur. Chceme poďakovať všetkým, ktorí ukázali, že im osud druhých nie je ľahostajný a prispeli do jednotlivých zbierok, ktoré pomôžu tam, kde je to najviac potrebné,“ uviedlo na sociálnej sieti Ministerstvo obrany SR. Prostriedky zo zbierky získa  Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska, Svetielko nádeje, Organizácia muskulárnych dystrofikov v SR, Občianske združenie Margarétka a Občianske združenie Slniečko na ceste.
„Ďakujem všetkým organizátorom, vystupujúcim, vojakom, športovcom – jednoducho všetkým, ktorí boli súčasťou celého projektu a svojím „nasadením“ prispeli k jeho úspešnej realizácii,“ povedal po podujatí minister obrany Jaroslav Naď, ktorý zavítal aj do Piešťan. Záverečnú akciu poctili svojou návštevou aj poslanci NRSR, ktorí majú osobnú väzbu na Piešťany, konkrétne Lucia Drábiková a Juraj Krupa.

 
-red- Foto: FB Jaroslav Naď, -th-

Populárne články