Connect with us

Aktuality

Seniorský parlament zasadal po roku, ťažiskovou témou bolo letisko

Published

on

Reklama

V utorok 8. novembra o 14.00 hod. sa v priestoroch mestskej knižnice konalo 3. plenárne zasadnutie Seniorského parlamentu Piešťany. Hlavnou témou schôdze sa stalo možné zrušenie piešťanského letiska. Zasadnutia sa zúčastnil aj primátor Miloš Tamajka, ktorý sa vyjadril k skutočnostiam z prečítanej správy aj problematike letiska.

IMG_4234

Reklama

Nakoľko predseda a podpredseda boli podľa stanov volení na začiatku volení na obdobie jedného roka, na týchto postoch prebehli voľby. Svoje miesta obhájili predseda Štefan Škulec a podpredseda Jiří Rais.

Na úvod prečítal Štefan Škulec správu o činnosti členov parlamentu za posledný rok. Jiří Rais upozornil na problematickú distribúciu novín Radnica informuje, čo neskôr potvrdil aj primátor. Podľa Raisa periodikum nedostáva polovica Piešťan. Taktiež upozornil mestský úrad na neporiadok, ktorý spôsobujú žiaci stredných škôl na Brezovej ulici. Problém bol podľa neho promptne vyriešený. Vďaka veľkej iniciatíve M. Smižanskej sa v piešťanskej poliklinike uskutočnila rekonštrukcia toaliet. P. Čambor prišiel s nápadom zverejňovať v novinách Radnica informuje neplatičov daní, ktorí dlhujú mestu 500 eur a viac.

Reklama

IMG_4244Členovia seniorského parlamentu uskutočnili spolu s občianskym združením Aksen viacero brigád a podieľali sa aj na obnove letného kina pri súčasnom kine Fontána. Parlament inicioval autogramiádu bývalej ministerky financií Brigity Schmögnerovej. Predseda Štefan Škulec zas uskutočnil v sídle Aksenu viacero prednášok.

DSC_0437

Nasledovala diskusia o zrušení piešťanského letiska, v ktorej vystúpili zamestnanci, zástupca firmy spolupracujúcej s letiskom i primátor Piešťan Miloš Tamajka. Výsledkom rokovania bol otvorený list adresovaný ministrovi dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja Arpádovi Ersékovi; predsedovi Trnavského samosprávneho kraja Tiborovi Mikušovi, primátorovi mesta Piešťany Milošovi Tamajkovi a médiám. Otvorený list podpísali všetci osemnásti prítomní členovia seniorského parlamentu. V texte sa uvádza aj stanovisko Katedry leteckej dopravy Žilinskej univerzity, podľa ktorej ak by sa letisko zatvorilo, k jeho obnove by už nikdy neprišlo.aa
Seniorský parlament Piešťany nevylučuje, že zorganizuje petíciu obyvateľov za zachovanie letiska. O aktuálnej situácii letiska pripravujeme samostatný článok a budeme vás priebežne informovať.

-vv-

Populárne články