Connect with us

Aktuality

Seniorský parlament Piešťany prezentoval stanovisko týkajúce sa príspevku pre ŠHK 37

Published

on

Reklama

Na dnešnom rokovaní Mestského zastupiteľstva mesta Piešťany vystúpila v bode číslo 3, teda v pripomienkach a dopytoch obyvateľov mesta, miestna výtvarníčka Naďa Mikolášiková, ktorá odprezentovala postoj Seniorského parlamentu Piešťany k zvýšeniu príspevku mesta na činnosť ŠHK 37 Piešťany. Stanovisko uvádzame v kompletnom znení.

IMG_0338_resize

Reklama

Stanovisko Riadiaceho výboru Seniorského parlamentu Piešťany na zvýšenie príspevku mesta pre ŠHK 37 Piešťany, s.r.o. (zimný štadión) zo 150 000 € o ďalších 50 000,- € teda na 200 000 € ročne.

Mesto Piešťany za posledné roky starne. Mladí ľudia pre nedostatok pracovných príležitostí odchádzajú pracovať a žiť mimo Piešťany. Priemyselné výrobné podniky Tesla a Chirana boli zatvorené alebo pretransformované na množstvo malých podnikateľských subjektov. Hokejový klub stratil sponzorov.

Reklama

Hokejový klub na udržanie svojho života v mestskom majetku (zimný štadión) každoročne vyžaduje finančnú podporu. Nielen na udržiavanie budovy, klziska mantinelov a napokon aj na svoju vlastnú prevádzku.

Je podivuhodné, že mesto, cestou predošlých predstaviteľov a s požehnaním mestského zastupiteľstva, sa roky necháva finančne vyciciavať. Nároky hokejového klubu neustále rastú a odčerpávajú finančné prostriedky, ktoré by mali byť oveľa lepšie využívané vzhľadom na skladbu obyvateľstva.

Keď chceme obnoviť zašlú slávu mesta Piešťan, pozrime sa na cesty, chodníky v meste. Chýba komfortný dom dôchodcov, z mnohých škôl sa stali ruiny, škôlky boli zatvorené a následne predané spriateleným občanom. To isté sa stalo aj s verejnými WC. Stratila sa z majetku mesta nafukovacia športová hala, ktorá bola zbudovaná v akcii Z. Obyvatelia z nej nemajú žiadne osoh.

V mesta sa utlmilo plávanie, vodné pólo, vodné športy, tenis.

V mene nás starších žiadame mestské zastupiteľstvo, aby sa nenechalo nátlakovou skupinou fanúšikov opäť zmanipulovať.

Musí zvíťaziť rozum !!

Príspevok zo 14 členov Riadiaceho výboru Seniorského výboru Piešťany schválili per rollam 13:
Baničová, Čambor, Hošová, Chalupková, Kolláriková, Kubo, Mikolášiková, Rais, Ščevko, Škulec, Veverka. Neumair, Smižanská.
Dubovský nehlasoval – je v zahraničí.

Populárne články