Connect with us

Aktuality

Seniorov obdarujú mydlami s dezinfekčným účinkom

Published

on

Reklama

Tri kamióny produktov od spoločnosti Henkel Slovensko putovali v uplynulých týždňoch do 21 miest a mestečiek po celom Slovensku pre organizácie venujúce sa starostlivosti a pomoci seniorom. Takmer sedemtisíc tekutých mydiel prišlo aj do Piešťan, kde sú postupne distribuované medzi seniorov.
Henkel Slovensko pri príležitosti 30. výročia svojho založenia na Slovensku podporilo skupinu obyvateľstva, ktorá je mnohokrát na okraji záujmu. Pomoc zabalená na takmer 90 paletách sa dostane celkovo k vyše 118 tisíc seniorom.
Počas prvej vlny pandémie podala spoločnosť Henkel Slovensko pomocnú ruku zapojením sa do projektu Sused pomôž susedovi seniorovi, kde so spoločnosťou Billa a inými dodávateľmi obdarovala materiálnymi balíčkami vyše tisíc seniorov nad 65 rokov. Tri palety čistiacich a pracích prostriedkov venovala aj Fakultnej nemocnici Trnava. Materiálne podporila aj tri domovy dôchodcov v Bratislave, kam počas Vianoc odoslala 450 vianočných balíčkov osamelým seniorom žijúcim v zariadeniach.
Spolu so spoločnosťou Essity Slovakia podporila spoločnosť Henkel Slovensko aj webový portál Malina, ktorý pomáha rodinám dlhodobo chorých a bezvládnych seniorov, zabezpečením kultúrneho obsahu, ktorý nahrali rôzni, seniorom blízki umelci. Sledovať ho mohli klienti vo vyše 250 zariadeniach sociálnych služieb po celom Slovensku, čím sa odbremenil vyťažený personál v zariadeniach. V druhej vlne pandémie čítali dobrovoľníci Henkel helps z radov zamestnancov spoločnosti a známe osobnosti pre seniorov sériu príbehov Dobrodružstvá Sherlocka Holmesa a spolu nahrali viac ako 1 300 minút príbehov najznámejšieho detektíva.
„Práve skupina seniorov je v pandémii obzvlášť zasiahnutá. Chceli sme dať preto silný signál našej nepretržitej podpory seniorom a iniciovali sme doposiaľ najväčšie darovanie produktov v histórii spoločnosti Henkel Slovensko. Je to pre nás nielen akt solidarity, ale aj upriamenie pozornosti práve na skupinu, na ktorú spoločnosť ako taká mnohokrát zabúda. Som rád, že vďaka vynikajúcej spolupráci so seniorskými organizáciami sa náš produktový dar dostane k viac ako 100 000 seniorom na celom Slovensku,“ vysvetľuje Christian Schulz, Prezident spoločnosti Henkel Slovensko a Riaditeľ GBS+ Bratislava.

Mydiel pre seniorov na Slovensku bolo distribuovaných k viac ako 118-tisíc seniorom

Darovanie produktov v objeme 89,37 paliet iniciovala spoločnosť Henkel Slovensko v spolupráci s organizáciou Fórum pre pomoc starším. To na základe dlhoročnej spolupráce zostavilo adresný zoznam organizácií zameriavajúcich sa vo svojej činnosti na pomoc jednotlivcom v seniorskom veku. Ide o doposiaľ najväčšiu zásielku materiálnej pomoci, ktorú spoločnosť Henkel Slovensko adresne vyslalo. „V pre nás výnimočnom roku, keď môžeme s vďakou oslavovať 30 rokov úspešnej práce na Slovensku, sme sa pri hľadaní správneho adresáta našich produktov pozerali nielen na ich využitie, ale aj fakt, či vieme pomôcť jednotlivým domácnostiam a seniorom, ktorí žijú osamelo. Veľmi oceňujeme podporu a prínos Centra pre filantropiu, ktoré nás skontaktovalo s Fórom pre pomoc starším, a to zabezpečilo finálny zoznam organizácií. Aj tu sa ukázalo, že spájanie viacerých síl a sektorov vie priniesť želané výsledky a mať ten správny dopad,“ uvádza riaditeľka Korporátnej komunikácie Henkel Slovensko, Česko a Maďarsko, Zuzana Kaňuchová, ktorá aktivitu darovania produktov zastrešovala.
„Výber organizácií nebol ľahký, pretože sme chceli pokryť čo najvyšší počet ľudí z celého Slovenska. Vyberali sme organizácie, ktoré majú v jednotlivých regiónoch spoluprácu a u ktorých sme mali istotu, že pomoc sa dostane širokému okruhu ľudí vo vyššom veku, zdravotne postihnutým a odkázaným na pomoc. Obrátili sme sa preto aj na samosprávy, ktoré poznajú svojich občanov, ale aj kluby v ich regiónoch, takže táto pomoc bude určite adresná. Vo všetkých regiónoch sme sa stretli s nadšením a veľkou vďakou, že takto môžu pomôcť, ale aj prispieť k tomu, že starší budú cítiť, že na nich niekto myslí a že nie sú opomenutí. Sme veľmi radi, že spoločnosť Henkel Slovensko oslovila pri takto dôležitej úlohe práve Fórum pre pomoc starším, keďže už 20 rokov pôsobíme a pomáhame starším z celého Slovenska, poznáme ich problémy a špecifiká vyššieho veku a napriek tomu sa nestáva často, aby sme sa stretli s tak atraktívnou a výnimočnou podporou. A privítame aj ďalšiu spoluprácu a aktivity v prospech starších,“ vysvetlila Ľubica Gálisová, Prezidentka Fóra pre pomoc starším.
Mesto Piešťany distribuovalo darované tekuté mydlá do denných centier, stravníkom do Jedálne, opatrovateľky ich rozniesli klientom, o ktorých sa starajú. Rovnako boli rozvezené do zariadení sociálnych služieb, kde sa poskytuje sociálna služba seniorom a distribuovať sa budú i na akciách, kde budú prítomní seniori ako napríklad výročné schôdze organizácií. Samospráva poďakovala taktiež poslancom NRSR Mgr. Lucii Drábikovej, PhD. a PaedDr. Ing. Marcelovi Mihálikovi z Piešťan s sprostredkovanie daru a kontaktu so spoločnosťou Henkel a Fórom na pomoc starších.
TS/red

Reklama

Populárne články