Connect with us

Aktuality

Seniori nad 85 rokov sa môžu registrovať na očkovanie proti covid-19

Published

on

Reklama
Reklama

Po zdravotníkoch sa už môžu na očkovanie proti ochoreniu covid-19 hlásiť aj najstarší obyvatelia Slovenska. Vo formulári na webe korona.gov.sk pribudla kategória 85+.

O spustení registrácie pre seniorov nad 85 rokov informoval minister zdravotníctva Marek Krajčí s tým, že túto možnosť budú mať iba obyvatelia niektorých okresov. Záujemca o očkovanie síce musí do formulára zadať adresu svojho trvalého pobytu, ale môže si vybrať ktorékoľvek z vakcinačných centier. Pre Piešťancov sú najbližšie v Trnave, Trenčíne a Topoľčanoch.

„Na Slovensku máme momentálne otvorených už 29 vakcinačných centier, očkuje sa v už 66 nemocniciach. Začala aj pilotná fáza mobilného očkovania. Nemocnice v Bratislave, Trenčíne, Žiline a Košiciach už vysielajú svoje mobilné očkovacie tímy do zariadení sociálnych služieb k našim seniorom,“ informoval Marek Krajčí na sociálnej sieti Facebook.

Piešťanská Nemocnica Alexandra Wintera zatiaľ nie je v zozname vakcinačných centier, ale patrí medzi nemocnice, v ktorých očkujú zdravotníkov.

Reklama

Seniorom nad 85 rokov z Piešťan a okolia, ktorí nepracujú s počítačom alebo nemajú blízkych, ktorí by im formulár vyplnili, ponúklo pomoc združenie AkSen – aktívny senior. Záujemcovia ho môžu kontaktovať na tel. čísle 0948 113 933. Združenie sídli v Apolin centre v budove Kúpeľnej dvorany – Kursalonu na Beethovenovej ulici 5 v Piešťanoch.

Text a ilustr. foto: Martin Palkovič Grafika: Ministerstvo zdravotníctva SR

Populárne články