Connect with us

Aktuality

Semafory sa pod Červenú vežu ešte vrátia

Published

on

Reklama
Reklama

Presne tri týždne od zosuvu pôdy v obci Banka odstránili z cesty na Hlohovec dopravné značenie, ktoré zabezpečovalo prejazd po jednej strane vozovky. Podľa starostu sa na toto miesto semafory ešte vrátia.

[singlepic id=50772 w= h= float=center]

Odborníci zo spoločnosti Geotrend, ktorí robili geologický prieskum lokality, konštatovali, že zosuv je stabilný. „K zhoršeniu by mohlo prísť pri dlhotrvajúcom daždi, prípadne snežení,“ informoval starosta Banky Jaroslav Janeček. Dodal, že dopravné značenie odstránil správca komunikácie v utorok, krátko po tom ako mu to odporučil krízový štáb. Stalo sa to po konzultácii s odborom dopravy okresného úradu a políciou.

Firma Geotrend začne so sanáciou zosuvu v priebehu dvoch až troch týždňov. „Z  dôvodu zemných  prác a možného uvoľnenia rozbahnenej zeminy  bude potrebné pravdepodobne opäť nasmerovať premávku iba do jedného jazdného pruhu a dopravu riadiť prenosnou svetelnou signalizáciou, až  do odstránenia zeminy z miestnej komunikácie na Červenú vežu,“ dodal starosta.

Reklama

Geologický prieskum aj sanáciu zosuvu financuje Ministerstvo životného prostredia SR z Enviromentálneho fondu. Predpokladaná výška nákladov je 50-tisíc eur.

Populárne články