Connect with us

Aktuality

Semafor niekedy nedá zelenú aj počas troch cyklov

Published

on

Reklama

Autá idúce smerom od centra, ktoré odbočujú vľavo na sídlisko Adam Trajan občas stoja na križovatke Krajinská – Bratislavskáaj viac než päť minút. Niektorí vodiči to nevydržia a porušia dopravné predpisy – idú na červenú alebo sa zaradia do vedľajšieho pruhu. Problém so svetelnou signalizáciou dala radnica preveriť.

[singlepic id=20200 w=320 h=240 float=right]Na križovatke sa v júni menila dynamika. V súčasnosti funguje tak, že semafor púšťa dĺžku zelenej podľa toho, koľko vozidiel sa hýbe v jednotlivých smeroch. Občas však v jednom smere nepustí zelenú vôbec aj dlhšie ako päť minút. Autá z ostatných smerov pritom prechádzajú križovatkou bez problémov.

Reklama

Odbor dopravy MsÚ podľa Beáty Palkechovej dostal jednu telefonickú sťažnosť na túto chybu: „Požiadali sme firmu ARDOS AZ a. s. o preverenie zeleného signálu v danom smere. Problematika je v súčasnosti riešená uvedenou firmou.“

Pozrite si video, na ktorom sa chybu semafora podarilo zaznamenať:

Reklama

 [youtube width=“522″ height=“350″]http://www.youtube.com/watch?v=vhLzeCHdypI[/youtube]

Problémy so svetelnou signalizáciou už radnica riešila. Vodiči upozorňovali, že tam niekedy dochádza k zelenému konfliktu, zástupca firmy ARDOS AZ a. s. to však vylúčil. V súvislosti s tým viceprimátor Timotej Mišitna na zasadnutí Komisie pre bezpečnosť a verejný poriadok navrhol, aby bolo predĺžené trvanie červeného signálu. Beáta Palkechová potvrdila, že k tejto zmene príde čoskoro.

Nad opätovným zavedením blikavej zelenej, ktorá upozorňuje na koniec zeleného signálu, radnica zatiaľ neuvažuje. Bolo zrušené v rámci spustenia dynamického riadenia, kvôli zvýšeniu dopravnej priepustnosti križovatky.

[singlepic id=15198 w=320 h=240 float=right]Rekonštrukcia a zavedenie dynamického riadenia čaká aj križovatku Žilinská – Andrej Hlinku. V nasledujúcich týždňoch tam vymenia samotné semafory, stožiare, rozvody a radič. „Predpokladaný termín realizácie je november – december 2011,“ informovala B. Palkechová.

Autor: M. Palkovič

Populárne články