Connect with us

Aktuality

Šéf poslaneckého klubu by sa mal stať ďalším „vice“

Published

on

Reklama

Rokovanie mestského zastupiteľstva vo štvrtok 7. apríla prinieslo do programu aj novinky. Jednou z nich bol návrh dodatku k Štatútu mesta Piešťany, podľa ktorého môže primátor poveriť svojím zastupovaním až dvoch poslancov. Podľa záverov z diskusie sa tak má stať ďalším viceprimátorom šéf najväčšieho poslaneckého klubu Spoločne pre Piešťany Tomáš Hudcovič (nezávislý).

zastupiteľstvo MSZ 7. apríla (14)Návrh znenia Dodatku č. 3. k Štatútu mesta Piešťany predkladal poslaneckému zboru primátor. Podľa pôvodného štatútu môže mať mesto iba jedného viceprimátora, hoci zákon povoľuje mestám nad 20 tisíc obyvateľov až dvoch zástupcov najvyššieho predstaviteľa mesta. Miloš Tamajka preto navrhol novým dodatkom schváliť zosúladenie štatútu so zákonom. Vedenie mesta by tak mohol posilniť ďalší člen.

Reklama

Podľa záverov diskusie by sa druhým viceprimátorom mal stať šéf najväčšieho poslaneckého klubu Spoločne pre Piešťany a zároveň vydavateľ nášho online portálu www.pnky.sk, Tomáš Hudcovič (nezávislý). Viacerí členovia zboru vo svojich príspevkoch vyjadrili nespokojnosť, že sa o tomto pripravovanom kroku dozvedeli až tesne pred rokovaním. Proti prípadnému nástupu druhého „vice“ protestoval najmä poslanec Peter Jančovič (nezávislý), ktorý argumentoval zvýšením mzdových prostriedkov. Podľa neho by mohli byť využité inak. Poslanci Iveta Babičová (SDKÚ-DS) a Andrej Klapica (KDH) požadovali skôr odvolanie súčasného viceprimátora Michala Hyneka (nezávislý), ak je dôvodom zmien jeho výkon. Ján Jánošík navrhoval, aby v prípade dvoch zástupcov primátora pracovali na polovičný úväzok.

zastupiteľstvo MSZ 7. apríla (7)Posledné slovo však mal primátor Miloš Tamajka, ktorý uviedol, že podľa zákona má právomoc poveriť svojím zastupovaním dvoch poslancov a tomuto rozhodnutiu predchádzalo aj niekoľko rokovaní s najväčším poslaneckým klubom. Zároveň na výzvu Andreja Klapicu vyhlásil, že s návrhom uvedenia Tomáša Hudcoviča do funkcie druhého viceprimátora sa stotožňuje. Poslanci Spoločne pre Piešťany nástup svojho kandidáta do vedenia mesta v diskusii podporili. Argumentovali najmä jeho doterajšou aktivitou, ktorá často prekonávala rámec poslaneckého mandátu, ale ako uviedol poslanec Denis Kristek aj zárukou čestného jednania.

Reklama

zastupiteľstvo MSZ 7. apríla (8)Návrh štatútu nakoniec mestské zastupiteľstvo schválilo 13-timi hlasmi z 19-tich prítomných. Štyria poslanci boli proti a dvaja sa zdržali. Ďalší krok – poverenie zastupovaním, už zostáva na rozhodnutí primátora Miloša Tamajku.

Poslanec Tomáš Hudcovič (nezávislý – klub Spoločne pre Piešťany) kandidoval v komunálnych voľbách v roku 2014 za poslanca i za primátora mesta, kde ho podporilo 2 631 voličov a skončil ako druhý. Miloš Tamajka sa stal primátorom s počtom hlasov 2 817. Tretím bol Remo Cicutto (2 274), nasledovali Andrej Klapica (609), Ladislav Benedikovič (455) a Jarmila Staneková (279).

-ad/lt-, foto: L. Turňa

 

Populárne články