Úvod Aktuality Rytmus o snímke Sídliskový sen: „Toto neni film. Toto je život.“

Rytmus o snímke Sídliskový sen: „Toto neni film. Toto je život.“

REKLAMA
Dompek Pizza 2021

Tvorcovia filmu Sídliskový sen o piešťanskom raperovi Rytmusovi alias Patrikovi Vrbovskom zverejnili ofciálny plagát k snímke, ktorá príde do kín v druhej polovici augusta gunshots. Ústredným motívom je Rytmusova fotografia a vyjadrenie: TOTO NENI FILM. TOTO JE ŽIVOT. Podľa tvorcov vyjadruje v skratke celý námet filmu, ktorý je osobnou výpoveďou speváka 퍼펙트 월드 다운로드. Rovnako bol zverejnený aj trailer k filmu.

Hudobný film režiséra Mira Drobného o najkontroverznejšom slovenskom raperovi, ktorý sa natáčal osem rokov, podľa tvorcov odhaľuje aj to, čo fanúšikovia doteraz o ňom ani len netušili Sketch Crack.

REKLAMA
PN Taxi
Buenos pizza  burger

Na plagáte sa ale neobjavili drahé šperky, autá, „hodziny“ a symboly úspechu, ktorými sa Rytmus rád prezentuje. Podľa doteraz zverejneného teaseru, ktorý videlo viac ako 300 000 tisíc ľudí, nejde o žiadny oslavný epos na známeho umelca ale o intímnu a osobnú záležitosť 13-hour download. „Plagát je výtvarnou skratkou celého filmu. Je to spôsob ako dostať 90 minút filmu do jedného vizuálu a to nie je vôbec jednoduché, náš plagát vznikal viac ako tri mesiace“, opisuje priebeh tvorby režisér a scenárista filmu Miro Drobný internet attachments. „Vyberali sme z niekoľkých verzií, posledné slovo mal však Rytmus.“

plagat3

A tomu vraj dokonca hrozilo, že pôjde donaha Russen Crack. “Áno, uvažoval som aj nad možnosťou, že budem na plagáte nahý, tak ako vo filme, no nakoniec som to zrušil, lebo dospelý nahý chlap vyzerá divne,“ uviedol Rytmus veci na pravú mieru Sesse download.

Z plagátu cítiť symboly doby, v ktorej Rytmus vyrastal: sídlisko, asfalt, detstvo, nápisy kriedou na chodníku. Ústredným motívom plagátu je práve písmo malého chlapca v kontraste s plačúcou tvárou dospelého muža, ktoré vyvoláva hneď niekoľko otázok 윈도우 글꼴 다운로드. Čo skrýva drsný raper? Odhalí svoju pravú tvár, ktorá bola doteraz schovaná pred objektívmi kamier a fotoaparátov?  A ak áno, do akej miery nechá diváka nahliadnuť do svojho súkromia 오목 게임 다운로드? Našli filmoví tvorcovia jeho slabé stránky? Na toto všetko nájde odpoveď slovenský aj český divák iba v kine, tak ako avizuje plagát od 20 아오오니 2 0 영화 다운로드. augusta tohto roku.

plagat2

Prvé reakcie divákov po zhliadnutí filmu na kontrolných projekciách sú podľa tlačovej správy vzácne rovnaké. Silné emócie, výraz prekvapenia, že videli niečo neočakávané a potom vzápätí otázka: “To vám Rytmus dovolí zverejniť?” Film teda určite nie je pomníčkom Rytmusovej “slávy”, ani retrospektíva jeho tvorby, ani nič, načo je divák zvyknutý z filmov o zaslúžilých umelcoch.

plagat1

Týmto časozberným dokumentom odkrývajú jeho tvorcovia zložité vzťahy rodiny, ktorých je v Čechách a na Slovensku stále viac. Rodiny, kde každý jej člen má iné priezvisko, kde musíte používať prívlastky nevlastný, vlastný či biologický ale najmä rodiny, ktorá 38 rokov zápasí s rasizmom okolia, ale paradoxne aj s láskou v jej vnútri. Napriek tomu sa z rómskeho čašníka vyrastajúceho v “gádžovskej” rodine stala za osem rokov nakrúcania filmu známa osobnosť, idol mládeže.

plagat4Vydáva albumy v desaťtisícových nákladoch, bol porotcom Superstar a na internete jeho videá zhliadlo viac ako 200 miliónov užívateľov. Intímne spovede Rytmusových najbližších vykreslia komplikovanú skladačku jeho komplikovanej osobnosti. Vo filme účinkujú okrem hudobníka aj jeho mama, nevlastný brat a sestra, priateľka Dara, speváčka Tina, kolega EGO a ďalší. Zaznie v ňom i výber z raperovej tvorby.

Zdroj: Tlačová správa, www.sidliskovysen.sk, Foto: Branislav Šimončík

REKLAMA