Connect with us

Aktuality

Rotary Club podporil nákup zariadení pre nemocnicu

Published

on

Reklama

V piatok  5. novembra 2010 sa uskutočnil v Piešťanoch už 19. benefičný koncert, ktorého usporiadateľom je Rotary Club Piešťany v spolupráci so Slovenskými liečebnými kúpeľmi Piešťany.

Na začiatku koncertu odovzdal prezident klubu Viktor Nižňanský do rúk riaditeľky nemocnice a primárky detského oddelenia symbolický šek na 10 479 EUR. Rotary Club Piešťany v rámci medzinárodného programu Rotary Foundation (Nadácia Rotary International), spolu so spriatelenými klubmi z poľskej Lodže a nemeckého Bad Wörishofenu venoval túto čiastku imunoalergologickej ambulancii detského oddelenia Nemocnice Alexandra Wintera, n. o. v Piešťanoch na prístroje a zariadenia, vďaka ktorým bude možné aj v piešťanskej nemocnici aplikovať efektívnu metódu diagnostiky a monitorovania alergických ochorení už od nízkych vekových skupín.

Reklama

Ďalej už pokračoval koncert dielami majstrov (Dvořák, Händl, Čajkovský, Rachmaninov, D. van Goens, Albeniz, Ravel, Suchoň, Grieg) v podaní vynikajúcich interpretov, ako sú Marián Lapšanský, Jozef Podhoranský, Eva Garajová a Gustáv Beláček.

Výťažok z koncertu Rotary Club Piešťany už tradične venuje na podporu mladých talentov.

Reklama

Autor: TS

Populárne články