Connect with us

Aktuality

Riapoš: Výstavba Paralympijského centra by mala začať na jar

Published

on

Reklama
Reklama

Piešťanom stále chýba športová hala, ktorá by nahradili zbúranú Nafukovačku. Jej výstavba sa už roky odlaďuje, ale predseda Slovenského paralympijského výboru (SPV) a držiteľ dvoch zlatých medailí z londýnskych hier  Ján Riapoš pripustil, že by mohla odštartovať na jar 2013. Trvať má 18 mesiacov.

[singlepic id=34760 w=320 h=240 float=left]„Pevne verím, že na jar by sme mali začať s konkrétnou výstavbou,“ povedal Riapoš krátko po otvorení Chodníka slávy na Kúpeľnom ostrove. Paralympionici sú podľa jeho slov s naším mestom úzko spätí, aj preto bol tento chodník vybudovaný práve tu a malo tu vyrásť i centrum určené nie len handicapovaným športovcom.

Podľa Jána Riapoša zabrzdili výstavbu súdne spory s prvým dodávateľom, ktoré stále prebiehajú. „Uvoľnili sme veľmi veľa finančných prostriedkov, ale sľub nebol naplnený. Zmluvu s dodávateľom sme museli zrušiť a nanovo postaviť celý projekt. To nás dosť zabrzdilo, o všetky povolenia sme museli žiadať znovu.“ Iba verejného obstarávanie trvalo podľa jeho slov jeden rok.

REKLAMA

Reklama

Prebehli aj rokovania s elektrárňami, ktoré tam majú postaviť novú trafostanicu, aby dokázala utiahnuť celú budovu. „Ak všetko dobre pôjde, tak na jar by sa mala začať výstavba samotného centra a potom o 18 mesiacov by sme ho chceli aj otvoriť,“ povedal predseda SPV.

Na otázku ohľadom financovania odpovedal: „Peniaze budeme zrejme čerpať z európskych štrukturálnych fondov. Veľmi nás zabrzdilo, že prišlo k výmene vlády pred pár mesiacmi, takže je veľa okolností, ktoré spomaľujú celú tú výstavbu, ale pevne verím, že na budúci rok už začneme naostro.“

Prečítajte si aj: Realizácia Paralympijskeho centra sa odďaľuje už vyše 5 rokov a pozrite sa ako by malo centrum vyzerať:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=KADlBp8M3jU[/youtube]

Text a foto: Martin Palkovič

Populárne články