Connect with us

Aktuality

Rezort Piešťany predstavil logo, chýba mu web

Published

on

Reklama
Reklama

Prvýkrát pod hlavičkou Rezortu Piešťany sa na veľtrhu cestovného ruchu ITF Slovakiatour spoločne prezentujú mesto, kúpele a hotely Sandor Pavillon, Park a Máj. Zvyšné dva zakladajúce subjekty – obce Banka a Moravany 24. januára v bratislavskej Inchebe chýbali.

[singlepic id=39438 w=520 h=340 float=center]

 

Piešťanský stánok má podobný koncept ako v minulých rokoch – pri jednotlivých pultoch ponúkajú zúčastnené subjekty svoje propagačné materiály a komunikujú s potenciálnymi zákazníkmi. Záujem je najmä o mapy, ponuky akciových pobytov a kúpeľné oblátky.

Reklama

Svoju premiéru zažilo na veľtrhu nové logo Rezortu Piešťany, ktoré je okrem stánku použité aj na niektorých propagačných materiáloch. Spolu s ním je tam aj QR kód a adresa www.visitpiestany.sk. Oficiálna stránka Rezortu Piešťany, na ktorú odkazujú, zatiaľ nefunguje.

„Webová stránka je stále v príprave, bude spustená v najbližších dňoch. Nechceli sme ju spúšťať kým nie je celkom hotová,“ povedala riaditeľka Rezortu Piešťany Katarína Hallová a dodala, že v súčasnosti jej tvorcovia riešia už len kozmetické úpravy.

Na veľtrhu bolo prvýkrát oficiálne použité nové logo. K výberu víťazného návrhu riaditeľka povedala: „Prišlo takmer 30 návrhov a konali sa dve kolá, keďže komisia sa nevedela rozhodnúť. Druhé kolo bolo oveľa užšie, tí čo postúpili boli požiadaní o nejaké obmeny na svojich návrhoch. Logo bolo vybrané na konci roka, ale potom sme riešili administratívne záležitosti ohľadom ochrannej známky.“ Meno autora odmietla zverejniť. Povedala iba, že je to Piešťanec.

Víťazný návrh vybrala komisia zložená zo zástupcov zakladajúcich subjektov organizácie. „Myslím si, že bol iný ako ostatné návrhy, ktoré zobrazovali notoricky známe piešťanské atrakcie – lekná, magnóliu, Barlolámača. Jedna z podmienok bola, aby logo znázorňovalo Piešťany ako mesto pohybu a zdravého životného štýlu. Postavička v pohybe evokuje presne toto zadanie.“

Logo Rezortu Piešťany zdobilo aj tortu, ktorú do piešťanského stánku prišiel rozkrojiť prezident Ivan Gašparovič, ktorý má záštitu nad celým podujatím. ITF Slovakiatour potrvá do nedele 27. januára.

[nggallery id=2116]

Text a foto: Martin Palkovič

Populárne články