Connect with us

Aktuality

Revue Piešťany je Podnikovým médiom roka. Vyšlo letné číslo

Published

on

Reklama
Reklama

Trojjazyčný časopis zvíťazil v kategórii Printové média rozpočtových a štátnych organizácií. Aktuálne je k dispozícii letné číslo, ktoré mení mapu piešťanskej architektúry.

[singlepic id=29966 w=320 h=240 float=left]Šefredaktor Kornel Duffek totiž v archívoch zistil, že autorom hotela Lipa je Richard Scheibner a nie budapeštianski stavitelia Ármin Hegedüs a Henrich Böhm. Tí presne pred sto rokmi dokončovali hotel Thermia Palace a rovnako stará je aj Lipa, alebo aspoň to čo z nej zostalo.

Na ďalších stránkach sa aktuálne vydanie Revue Piešťany venuje prichádzajúcemu kultúrnemu letu, japonskému závesu zo Štefánikovej pozostalosti, ktorý nedávno sprístupnili v Balneologickom múzeu alebo objavu Modrovskej jaskyne.

Ponúka tiež zaujímavý tip na výlet do Matúšovho kráľovstva – Parku miniatúr v Podolí. Roman Tibenský sa s čitateľmi delí o svoje vedomosti o motýľoch, ktoré sú ilustrované autorskými fotografiami. Vďaka časopisu sa čitatelia dozvedia viac o šéfke miestnej pobočky Ligy proti rakovine Irene Michnovej.

Reklama

Medzi kritériami súťaže Podnikové médium roka 2011 boli okrem obsahu aj jazyková úroveň, gragický dizajn, typografia a práca s fotografiami. Súťaž každoročne organizuje združenie Klub podnikových médií. Tento rok sa do nej zapojili 39 subjektov a viac než 150 novín a časopisov.

Text: Martin Palkovič

Populárne články