Connect with us

Aktuality

Erste alebo extraliga? Prezident klubu to zatiaľ nekomentuje

Published

on

Reklama

Šéf Pro-Hokeja Vladimír Paštinský dnes oznámil, že klub ŠHK 37 Piešťany prijali pre nasledujúcu sezónu medzi desiatich účastníkov slovenskej extraligy. Finalista druhej najvyššej sútaže má nahradiť bratislavský Slovan, ktorý mieri do KHL. Našich hokejistov však láka aj rakúska Erste Bank liga.

[singlepic id=9289 w=320 h=240 float=right]„Pro-Hokej dal návrh a doporučenie na výkonný výbor Slovenského zväzu ľadového hokeja na prijatie ŠHK Piešťany na sezónu 2012/2013. Výkonný výbor SZĽH naše odporúčanie potvrdil a súhlasí s prijatím ŠHK Piešťany do Tipsport extraligy,“ informoval Vladimír Paštinský a dodal, že výkonný výbor rozhodol dnes, 23. mája.

Reklama

„Teraz sa vraciame z Rakúska, nemôžem sa k tomu vyjadriť,“ reagoval na informáciu prezident piešťanského hokejového klubu Jaroslav Lušnák. Odpoveď na otázku, či je ešte v hre aj Erste Bank liga prisľúbil zajtra. Záujem o účasť v rakúskej lige prejavili piešťanskí hokejisti koncom októbra. Rozhodnutie malo padnúť v týchto dňoch.

Na oficiálnej web stránke ŠHK 37 Piešťany je baner s logami oboch súťaží a veľkým otáznikom. Návštevníci môžu kliknutím odpovedať na otázku: „Ktorá súťaž by sa mala v sezóne 2012/13 hrať v Piešťanoch?“ Aktuálny počet hlasujúcich je 677. Iba 4% z nich si želá aby hral náš tím v budúcej sezóne v 1. hokejovej lige. 52% je za Tipsport extraligu a 44% za Erste Bank Eishockey ligu.

Reklama

Text: Martin Palkovič

REKLAMA

Populárne články