Connect with us

Aktuality

Rekordná torta prilákala na Kolonádový most rekordné množstvá ľudí

Oslavy výročia secesného kúpeľného hotela Thermia Palace boli rekordné. Torta, ktorá mala mať 110 metrov, teda toľko, koľko je od otvorenia hotela, bola napokon ešte dlhšia. Na Kolonádový most prilákalo podujatie davy divákov a ochutnávačov, pre ktorých sa tak skončil pandemický pôst. Zároveň však podujatie znamenalo obrovský nápor na ohľaduplnosť  pri prechádzaní centrom mesta, ale aj rozsiahle kolóny zo všetkých smerov pri prejazde Krajinským mostom.

Published

on

Reklama

 

Tortu pripravil tím pod vedením šéfcukrárky Lindy Fukasovej

 

Reklama

Torta mala mať pôvodne 110 metrov, ale napokon bola ešte dlhšia. Komisár Igor Svítok z Knihy slovenských rekordov nameral 118 metrov a 49 cm.  Tortu pripravoval tím cukrárov nielen z  piešťanských kúpeľov, ale aj z iných hotelov siete Ensana.

Možnosť ochutnať z rekordnej torty si nenechali ujsť stovky Piešťancov, ale taktiež návštevníkov z rôznych kútov západného Slovenska. Znamenalo podobný, možno dokonca aj väčší nápor na centrum mesta a dopravu ako pri každoročnom Otvorení letnej kúpeľnej sezóny, pričom ľudia sa na akciu tešili o to viac, že uplynulé dva roky poznačené pandémiou veľa príležitostí na stretávanie neponúkli.

Reklama

Kúpele oslavovali 110. výročie otvorenie hotela aj plesom a víkendovým programom priamo v Thermii Palace.

Ako to pri krájaní torty vyzeralo, si môžete pozrieť v našej fotogalérii:

Foto: Tomáš Hudcovič

Populárne články