Úvod Aktuality Realizácia projektov participatívneho rozpočtu sa už rozbehla

Realizácia projektov participatívneho rozpočtu sa už rozbehla

REKLAMA
Dompek Pizza 2021

Mesto Piešťany sa rozhodlo v prvej polovici roka vyčleniť 20 000 eur na projekty participatívneho rozpočtu pochádzajúce priamo od obyvateľov 오버쿡 다운로드. Za predložené návrhy hlasovalo dohromady 1 837 Piešťancov. Najviac z nich dalo svoj hlas nápadu vybudovania Viacgeneračnej oddychovej zóny na Lipovej ulici, pričom revitalizácia tejto lokality sa už rozbieha 슈퍼마리오 선샤인 다운로드. Suma vo výške 1 996 eur pridelená na tento projekt má pomôcť s pretvorením chátrajúceho detského ihriska na priestor určený na stretávanie obyvateľov a trávenie voľného času Download Detective Conan's Nightmare of Pure Black. Celkovo bude realizovaných päť malých a dva veľké projekty.

14520604_1085158751533544_398856650246472448_n

REKLAMA
PN Taxi
Buenos pizza  burger

Autori projektu „Viacgeneračná oddychová zóna Lipová“ chceli bývalú oddychovú zónu s detským ihriskom prebudovať na plochu využiteľnú pre všetky vekové kategórie 아이폰 펌웨어 다운로드. V priestore naplánovali obnovu detských prvkov, osadenie exteriérového sedenia, petangové ihrisko, osadenie cvičebných prvkov, stolu na stolný tenis, či exteriérový šach 두둥실 내 새끼 다운로드. V prvej fáze projektu by sa osadilo exteriérové sedenie 2 stoly a 4 lavičky, v južnej časti oddychovej zóny v tieni koruny stromu. Celkový koncept navrhnutej zóny pomáha dotvárať Eva Wernerová zo Služieb mesta Piešťany 미니언 즈 파라다이스 다운로드. Prvá časť projektu sa bude realizovať ešte v tomto roku a jeho dokončenie je naplánované na budúci rok.

„Podobne ako s realizáciou Viacgeneračnej oddychovej zóny na Lipovej ulici začíname aj s riešením ďalších projektov participatívneho rozpočtu 히오스 백그라운드 다운로드. Zodpovední pracovníci pripravujú osadenie pinpongových stolov v mestskom parku, hneď po tom čo ich umiestnenie odsúhlasí pamiatkový úrad. Vyberá sa dodávateľ púmp pre cyklistov a rozbehla sa tiež realizácia ihriska v MŠ Považská 넥서스5x 유심 다운로드. Vďaka participatívnemu rozpočtu nastanú zmeny aj v priestoroch MC Úsmev, kde momentálne pripravujú pracovníci Oddelenia IT a majetku MsÚ zjednodušenú dokumentáciu pre následnú realizáciu,“ povedal o pripravovanej realizácii projektov viceprimátor Tomáš Hudcovič 다음 동영상 다운로드.P1020935

Na participatívny rozpočet je vyčlenených 20 tisíc eur, pričom predpokladané výdavky na
realizáciu 2 veľkých a 5 malých projektov boli vyčíslené na 17 495 eur 범죄 도시 다운로드. Zvyšných 2 505 eur je zatiaľ ponechaných ako rezerva, ktorá bude buď použitá na ďalší projekt alebo na prípadné dofinancovanie. Okrem Viacgeneračnej oddychovej zóny na Lipovej ulici bude podporené sumou 2 000 eur projekt Vonkajšieho detského ihriska pri MŠ Považská, 2 000 eur bude použitých na projektovú dokumentáciu cyklochodníkov v centre mesta, 2000 eur poputuje na Stolnotenisové stoly v parku a projekt Verejná cyklopumpa – miesto pre cyklistovu dušu má byť realizovaný v hodnote  1 999 eur. Najvyššia suma 5 000 eur má byť použitá na vytvorenie Bezbariérových priestorov v Materskom centre Úsmev a 2 500 eur má zachrániť malé futbalové ihrisko na Sídlisku Adam Trajan.

6 2000 a

-lt/Zdroj: Mesto Piešťany/Foto: archív-

REKLAMA