Connect with us

Aktuality

Reakcia: Chce Kaufland spoplatniť parkovanie?

Published

on

Reklama

Minulý týždeň sme informovali o tabuli, ktorá pribudla pri vstupe na parkovisko pred OD Kaufland v Piešťanoch a hovorí o tom, že parkovisko je vyhradené zákazníkom obchodu a parkovanie je voľné na 90 minút. Aké boli dôvody na osadenie tabule, sme sa pýtali hovorcu spoločnosti Kaufland, avšak do zverejnenia prvého materiálu odpoveď neprišla. Dorazila dnes.

[singlepic id=12117 w=320 h=240 float=right]„Parkovisko pred Kauflandom v Piešťanoch je vzhľadom na situáciu s parkovacími miestami intenzívne využívané obyvateľmi okolia na parkovanie aj mimo otváracích hodín. V zmysle právoplatného kolaudačného rozhodnutia a dohôd s mestom sa Kaufland zaviazal na tieto účely vyčleniť 60 miest. V poslednej dobe sa využíva miest viac, a preto musíme začať hľadať kompromis, aby sme zohľadnili potreby občanov bývajúcich priamo pri Kauflande a tých, ktorí k nám dochádzajú, pretože všetci sú našimi zákazníkmi a našim cieľom je vychádzať im v ústrety. Momentálne osadené tabule sú bežnou súčasťou našich parkovísk a slúžia na prevenciu práve pred parkovaním nad rámec štandardu. Priznávame, že ich text presne nerieši piešťanský problém, čo vzniklo chybou v našej internej komunikácii, za ktorú sa ospravedlňujeme,“ vyjadril sa Martin Gärtner, vedúci úseku reklamy spoločnosti Kaufland.

Reklama

Podľa jeho slov spoločnosť občanom Piešťan garantuje, že na parkovisku určite nezavedie parkovné, ďalej že zreteľne a prehľadne vyčlení v zmysle dohody s mestom 60 miest na parkovanie pre obyvateľov okolia mimo otváracích hodín obchodného domu a adekvátne zmení text osadených infotabúľ. Kauland plánuje uskutočniť tieto kroky v čo najkratšom čase.

Autor: th

Reklama

REKLAMA

Populárne články