Connect with us

Aktuality

Pumptrack na Trajane je hotový. K oficiálnemu povoleniu jazdenia chýbajú ešte informačné tabule

Prvý oficiálny piešťanský pumptrack a jump sekcia boli dokončené koncom októbra. Stojí za ním občianske združenie Bike Positive. To sa zapojilo do participatívneho rozpočtu mesta Piešťany, kde sa mu podarilo získať prostriedky na realizáciu časti svojho zámeru. Aktuálne stavebné práce boli ukončené, avšak do osadenia informačných tabúľ jazdenie nie je oficiálne povolené.

Published

on

Reklama

Projekt podaný do participatívneho rozpočtu sa zameral na prebudovanie starej a zarastenej BMX trate na Trajane na Bike Park s Pumptrackom a Dirt Jump zónou. Projekčne sa na ňom podieľala architektka Eva Rohoňová. Aj keď sú hlavné práce s tvarovaním terénu hotové, podľa členov OZ ešte nie je všetko na 100 % ako plánovali a misia nekončí, chcú pokračovať aj v budúcom roku.

„Momentálne nám v tomto roku ešte zostáva s Mestom Piešťany doriešiť odsúhlasenie prevádzkového poriadku Bikeparku, osadenie informačných tabúľ a vyriešiť kam s vykopanými pneumatikami. Zatrávneniu hlinenej plochy sa budeme venovať na jar. Takže ak nám viete pomôcť s odvozom a recykláciou pneu, ozvite sa prosím. Zatiaľ nie je jazdenie v bikeparku oficiálne povolené až do dňa osadenia informačných tabúľ. No ak to z akéhokoľvek dôvodu neviete vydržať, nezabudnite aspoň na prilbu a fakt, že jazdíte na vlastnú zodpovednosť!“ informovali na sociálnej sieti členovia OZ.

Reklama

Areál nevyužívanej BMX dráhy pred aktuálnou prestavbou.

-red- Foto: OZ Bike Positive

Reklama

Populárne články