Connect with us

Aktuality

Projekt Bana Park od novembra nepokročil a obec prišla aj o peniaze za úroky

Published

on

Reklama
Reklama

Developer ambiciózneho aquaparku Bana Park, spoločnosť Immocap, prezentovala nový projekt ešte 17. júna minulého roku v kultúrnom dome v obci Banka. V novembri z pozemkov na Sĺňave odstránil investor náletové dreviny, ďalšie kroky podľa predloženého harmonogramu však ešte neurobil. Mali nimi byť žiadosť o vydanie územného rozhodnutia a oplotenie areálu bývalého kúpaliska, na ktorý obec zatiaľ dostala od investora iba ústny prísľub. Okrem toho obecný úrad prichádza o financie za úroky z úveru po neuskutočnenej spätnej kúpe pozemkov, nakoľko peniaze sú v úschove súdu.

IMG_2406_resize

Investor totiž pred časom pozemky pod bývalým kúpaliskom Sĺňava ponúkol na základe predkupného práva obci, ale neskôr svoju ponuku stiahol. Banka si na nákup pozemkov vzala úver vo výške 300 000 eur a peniaze zložila do úschovy súdu. Tie sú tam doteraz a hoci k nákupu nedošlo, úroky bude musieť obecný úrad zaplatiť. „Krajský súd Trnava v odvolacom konaní vo veci návrhu na zloženie peňazí do úschovy súdu doposiaľ nerozhodol,“ uviedla starostka obce Banka Tatiana Julinyová.

Bana Park

Reklama

Projekt Bana Park by podľa developera mal obci Banka, Piešťanom aj širokému okoliu priniesť zaujímavú atrakciu, veľa pracovných príležitostí a miesto na zábavu, voľno časové aktivity i wellness. Okrem iného by areál mal obsahovať 10 bazénov, 4 celoročné, športoviská, detské ihriská, wellness, vodný hrad, reštaurácie a tiež obchody. Nadväzuje na predchádzajúci projekt Bana Thermal, ktorý počítal aj s vybudovaním rozsiahleho hotelového komplexu. Nový projekt s hotelovým komplexom nepočíta a zameriava sa výhradne na aktivity spojené s kúpaním.

BAna park 2Samotná realizácia by podľa súčasného harmonogramu mala do konca marca pokračovať získaním územného rozhodnutia. Ďalším krokom má byť získanie stavebného povolenia a samotná výstavba by mala trvať rok od septembra 2016. Na vývoj projektu sme sa začiatkom týždňa pýtali aj spoločnosti Immocap, ale do dnešného dňa sme však nedostali žiadnu odpoveď.

„Bana Balneo, s.r.o. začala s čistením pozemkov kúpaliska Sĺňava v mesiaci november 2015, po komunikácii s pánom Petrom Lukešom (predsedom predstavenstva spol. Immocap pozn. red.) sme dostali prísľub na oplotenie pozemku. Žiadosť o územné rozhodnutie do dnešného dňa nebola spoločnosťou Bana Balneo, s.r.o. podaná,“ odpovedala na naše otázky starostka Banky.

-lt/Foto: archív-

Populárne články