Connect with us

Aktuality

Prístrešok na Panskej Javorine zhorel do tla

Published

on

Reklama
Reklama

V noci z pondelka 13. mája na utorok 14. mája ľahol popolom turistický prístrešok neďaleko rozhľadne na Panskej Javorine v Považskom Inovci, kam chodia na výlety aj Piešťanci. Vyhliadková veža našťastie ohňom zasiahnutá nebola. Príčina požiaru je v štádiu zisťovania.

 

„Dňa 13. mája, krátko po jedenástej hodine v noci bol ohlásený požiar jednoduchej stavby v katastri obce Zlatníky, v okrese Bánovce nad Bebravou. Na zásah boli vyslaní štyria príslušníci Hasičského a záchranného zboru z Bánoviec nad Bebravou s dvomi zásahovými vozidlami. Po príchode hasičov na miesto udalosti bolo prieskumom zistené, že ide o požiar prístrešku pre turistov, ktorý bol v pokročilej fáze horenia. Požiarisko o rozlohe cca 5×5 m sa nachádzalo v teréne neprístupnom pre cisternovú zásahovú techniku,“ informoval Marián Petrík z KR HaZZ v Trenčíne.

Zasahujúci hasiči likvidovali požiar vodou z genfo vakov. Rozhľadňa stojaca v blízkosti požiariska ohňom zasiahnutá nebola. Pri udalosti profesionálnym hasičom asistovali aj členovia DHZ z obce Zlatníky. „Pri udalosti sa nikto nezranil. Príčina vzniku požiaru je v štádiu zisťovania,“ dodal M. Petrík.

Reklama


-red- Foto: FB Kočovce

Populárne články