Úvod Aktuality Nová legenda, ktorou okrádajú seniorov

Nová legenda, ktorou okrádajú seniorov

REKLAMA

Polícia upozorňuje občanov, najmä staršie osoby, aby boli opatrní. Policajti v rámci celého Slovenska, aj v Trnavskom kraji zaevidovali nové prípady podvodov páchaných  na senioroch Grassmoon. Páchatelia prostredníctvom telefónu ponúkajú volajúcemu bezplatnú kontrolu plastových okien aj s možnosťou ďalšieho servisu a opravy ez2ac 다운로드.

„Je nutné zdôrazniť, že policajti sa aj naďalej stretávajú s osvedčenými legendami a to najmä s legendou „VNUK – volajúci lekár“ Template ppt download. Páchateľ sa predstaví ako lekár z nemocnice a uvádza, že jeho rodinný príslušník spôsobil dopravnú nehodu, je zranený, alebo napr. došlo k zraneniu dieťaťa cudzieho štátu (Poľsko, Maďarsko, Česko) a požaduje zaplatiť „bolestné“, aby rodinný príslušník potencionálnej obete nebol trestne stíhaný Atlantic Rim download. Peniaze žiadajú zaslať cez službu Western Union, prípadne si prídu po ne aj osobne. Od januára 2019 riešili policajti v Trnavskom kraji pod legendou „lekár“ 8 prípadov Ico free download. Seniorov pripravili podvodníci o 8700 eur. V okrese Trnava vyskúšali na staršiu osobu legendu „vnuk“. Volajúci sa predstavil ako vnuk a peniaze si chcel len požičať Skycastle 7. Do dnešného dňa peniaze v sume 5700 eur nevrátil,“ hovorí Mária Linkešová, hovorkyňa KR PZ v Trnave.

REKLAMA
Chlapci na panvici
Dompek Pizza donaskova sluzba
Knebl

Polícia upozorňuje, že v mnohých prípadoch ide o  podvodníkov, ktorí sa v prvom rade snažia získať dôveru seniorov, dostať sa do ich príbytkov, lokalizovať miesto ich úspor a v nepozorovanej chvíli ich pod rôznymi zámienkami okradnúť Ndine Regulation 2019. Polícia preto zdôrazňuje, aby seniori nevpúšťali neznáme osoby do svojich príbytkov, neboli s nimi osamote a nevyberali pred nimi peniaze 창피해 다운로드. Podvodníci ovládajú veľa spôsobov a manipulačných techník ako od nich vylákať peniaze a vzápätí ich pripraviť o celoživotnú úspory 셜록홈즈 소설 다운로드.

„Polícia ročne vykoná niekoľko preventívnych projektov, posedení a diskusií so seniormi, aby ich vystríhala pred nástrahami rôznych podvodníkov Download Canon mp3. Nápomocná môže byť aj verejnosť, rodina, ktorá si tiež môže pohovoriť so svojimi blízkymi a upozorniť ich na riziká týchto podvodov. Spoločne ich tak môžeme uchrániť pred stresujúcou udalosťou a stratou celoživotných úspor,“ dodáva M. Linkešová.

-red- Zdroj a foto: KR PZ v Trnave

REKLAMA