Connect with us

Aktuality

Prírodné kino čistilo päťdesiat dobrovoľníkov

Published

on

Reklama

Brigády PKP alebo Prírodné kino Piešťany, ktorá sa konala túto sobotu od desiatej do štvrtej, sa zúčastnilo päť desiatok dobrovoľníkov. Mladí aj starší Piešťanci sa pustili do roboty a za deň rozobrali zhnité drevené sedadlá, vyčistili priestor od napadaného lístia aj náletových drevín. Práce však v areáli ešte bude dosť, okrem ďalšieho dočistenia bude treba dorobiť sedadlá, pódium, schodíky…

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Reklama

S myšlienkou znovuoživenia prírodného kina prišiel aktivista Michal Fiala, mestský poslanec a člen iniciatívy Spoločne pre Piešťany, ktorí akciu spolu z o.z. Sĺňava a Mestským kultúrnym strediskom aj zastrešili. Brigádnikom prialo tiež počasie a vyčistili takmer celý areál, výsledkom čoho bolo niekoľko kôp odpadu.

Areál prírodného kina už v predchádzajúcich dňoch čistili taktiež aktivační pracovníci, ktorých poskytlo Mesto Piešťany. Práce budú pokračovať aj ďalej, tak aby bolo možné priestor využívať už toto leto.

Reklama

foto mucha prirodne kino

Brigádnici mali na obed zabezpečenú kapustnicu v Žiwli, ktorú pripravili u Dina. Pri obede tiež spísali množstvo námetov, ktoré by bolo podľa nich vhodné v prírodnom kine zrealizovať. Okrem pravidelných premietaní by radi videli dokumenty, historické filmy, ale aj prenosy zápasov Ligy majstrov. Ďalší by si radi pozreli ochotnícke divadlo, koncerty, módne prehliadky, ale aj nedeľnú chvíľku poézie. Padli, samozrejme, tiež praktické návrhy, že nesmie chýbať bufet, pivo a cigánska. Odmenou pre tých čo sa zúčastnili brigád, by mohol byť vstup zdarma podľa pravidla jedna brigáda = jeden vstup.

PMG_2794w

Na záver brigády sa uskutočnilo prvé premietanie po 18-tich rokoch. Cieľom bolo otestovať výkon techniky, ktorú používa náš portál PNky.sk pri zabezpečovaní projekcií počas festivalu Cinematik v starom amfiteátri a pri iných príležitostiach. Výsledok bol viac ako potešiteľný…

(red), Foto: T. Hudcovič, Iveta Mucha Ondrášiková

Populárne články