Úvod Aktuality Príde Hotel Slovan o svoju „okrasu“?

Príde Hotel Slovan o svoju „okrasu“?

REKLAMA
Dompek Pizza 2021

Hotel Slovan dal pod názvom Grand Hotel Rónai postaviť v roku 1906 Adolf Rónai podľa plánov rakúskeho architekta Adolfa Oberländera a dlhé roky patril medzi najluxusnejšie stavby na Slovensku 화이트 라이언 찰리 다운로드. Život prekrásneho hotela sa definitívne zastavil v roku 1985, kedy bol zapísaný na Ústredný zoznam pamiatkového fondu a začala sa pripravovať jeho rekonštrukcia. Tá však nikdy neprebehla a hotel začal chátrať Modern Combat. Na kráse mu nepridalo ani kovové oplotenie, ktoré malo pôvodne chrániť stavbu, ale vďačne poslúžilo aj viac či menej šikovným grafiti „umelcom“ Parasitic Water Part 1. Plot už síce akosi patrí ku koloritu mesta, ale zároveň kazí vzhľad centra a na Krajskom pamiatkovom úrade v Trnave sme zisťovali, ako to s oplotením vlastne je a či bude niekedy odstránené. 

557183_697883400240917_794235245_n

REKLAMA
Buenos pizza  burger
PN Taxi

„Krajský pamiatkový úrad doposiaľ nariaďoval a usmerňoval práce, ktoré sa týkali stavby a pozemkov pri stavbe helix jump 다운로드. Nariadenia boli vlastníkom priebežne plnené. Oplotenie KPÚ chápal ako ochranu nevyužívanej stavby a jej okolia. I v súčasnosti je hotel nevyužívaný a z toho dôvodu oplotenie ostalo ponechané ako ochrana nevyužívanej stavby, ktorá by mohla byť bez ochrany lákadlom pre rôzne sociálne živly. Momentálny stav narúša historické prostredie a Krajský pamiatkový úrad sa pokúsi využiť zákonné možnosti na realizáciu nápravy,“ informovala Veronika Kšiňanová z Krajského pamiatkového úradu Trnava War frame download.

1557495_771750719520851_1216785410_n

Koniec éry komunizmu a nástup mečiarizmu zakliali rekonštrukčné práce a prípadný odpredaj novému vlastníkovi zase zablokovala rakúska firma, ktorá ich mala vykonať Encloud. Hotel tak už viac ako 30 rokov postupne chátra a secesný klenot nášho mesta nezadržateľne ohlodáva zub času. Kovový plot, chrániaci hotel pred nájazdníkmi, mal byť síce len dočasným riešením počas rekonštrukcie, ale kvôli jej nezrealizovaniu sa na celé roky stal súčasťou Sadu Andreja Kmeťa a centra mesta image url. Plot má na sebe už toľko rôznych grafiti vrstiev, že si na ne spomínajú len skutoční pamätníci, najnovšie pribudol ružovo- biely nápis „NEKLAM“ 고전게임 슬램덩크 다운로드. I keď sa výjavy menia, kovová „okrasa“ okolo Hotela Slovan zostáva. Otázne je, dokedy dočasné oplotenie vydrží, nakoľko už má tiež svoje roky, a tiež aké sú zákonné možnosti Krajského pamiatkového úradu na realizáciu nápravy 마왕의 사역마 다운로드.

-lt//Zdroj: Krajský pamiatkový úrad Trnava/Foto: ht, facebook Piešťany History-

REKLAMA