Connect with us

Aktuality

Pri včerajších horúčavách hasili kamióny v Piešťanoch aj v Trnave

Published

on

Reklama

Hasiči v Trnavskom kraji včera zasahovali pri dvoch požiaroch áut. V Piešťanoch horel nákladiak na Žilinskej ceste pri cintoríne. Ďalší kamión zachvátili plamene v popoludňajších hodinách aj v krajskom meste na Strojárenskej ulici. Škodu na vozidlách odhadli na 10 a 15-tisíc eur. Horúčavy v meste by mali pokračovať aj počas víkendu, nebezpečenstvo požiarov tak stále trvá.  

Požiar kabíny kamiona Trnava 02

Reklama

„Včera (23. júna 2016) krátko po 13.00 hod. bol ohlásený požiar kabíny kamióna na Strojárenskej ulici v Trnave. V čase príchodu hasičov na miesto udalosti bola kabína kamióna celá zasiahnutá požiarom. Na likvidáciu a lokalizáciu požiaru hasiči použili 1 x vysokotlaký prúd.  Priestor kabíny bol monitorový termokamerou a nájdené ohniská boli dohasené. Príčina vzniku požiaru je v štádiu zisťovania.  Predbežná škoda na vozidle bola vyčíslená na 10 000,- Eur,“ uvádza krajská hovorkyňa hasičov Júlia Kedrová.

Reklama

Podobný scenár sa zopakoval o pár hodín neskôr aj v Piešťanoch na Žilinskej ulici pri cintoríne. „Po príchode na miesto udalosti bolo zistené, že sa jedná o požiar kabíny kamióna odstaveného na krajnici pri ceste. Požiarom bola zachvátená len kabína vodiča. Na likvidáciu bol použitý 2x vysokotlaký prúd. Hasiči na vozidle vykonali protipožiarne opatrenia a posypali vytečené prevádzkové kvapaliny. Na mieste udalosti zasahovalo 5 hasičov z Piešťan s 2 ks hasičskej techniky. Príčina vzniku požiaru bola prevádzkovo-technická porucha. Predbežná škoda na vozidle bola vyčíslená na 15 000,- Eur,“ znie dnešná správa od hasičov.

Požiar kamiona Piešťany 03
požiar kamiona Piešťany 02-red-, Zdroj: Tlačová správa KR HaZZ, foto: KR HaZZ, video: čitateľ

Populárne články