Úvod Aktuality Pri nehode na diaľnici pomáhali aj dobrovoľní hasiči z Pobedima

Pri nehode na diaľnici pomáhali aj dobrovoľní hasiči z Pobedima

REKLAMA
Dompek Pizza 2021

Príčinou dopravnej nehody na diaľnici D1 pri Hornej Strede bola neprimeraná rýchlosť vzhľadom k poveternostným podmienkam.

K nehode, pri ktorej sa našťastie nikto nezranil, došlo vo štvrtok 4 Download Corerrow x4. júna popoludní. Policajnom a účastníkom nehody pomáhali hasiči z Pobedima, ktorí práve prechádzali okolo.

REKLAMA
Buenos pizza  burger
PN Taxi

„Vodič Peugeotu 5008 jazdil po diaľnici D1 smerom do Žiliny, pričom neprispôsobil rýchlosť jazdy stavu a povahe vozovky, poveternostným podmienkam a svojím schopnostiam, a na mokrej vozovke dostal šmyk 강아지똥 다운로드. V dôsledku toho narazil do stredových kovových zvodidiel, odkiaľ bol odrazený vpravo do vozidla Citroen Berlingo s prívesným vozíkom, ktorý išiel v pravom jazdnom pruhu a to ho odrazilo vľavo do stredových zvodidiel Speedplate offline download. K zraneniu osôb nedošlo a policajti pri dychovej skúške alkohol u vodičov nezistili,“ inforuje polícia.

Vodiči by mali myslieť na to, že pri zhoršených poveternostných podmienkach nie je maximálna povolená rýchlosť bezpečná 사조영웅전 2003 다운로드. Je preto nutné prispôsobovať ju aktuálnej situácii.

„Pri daždi je vhodné maximálne eliminovať vznik aquaplaningu znížením rýchlosti jazdy, a tým sa vyvarovať dopravnej nehode podobnej ako bola táto Fantastic Planet download. Taktiež je nebezpečné, ak práve začína pršať, na ceste sa vytvára šmykľavá zmes vody, prachu oleja a nečistôt na vozovke, ktorá extrémne znižuje adhéziu (priľnavosť) pneumatiky k vozovke. Uvedený jav nastáva na vozovke už pri malom mrholení a zotrváva až po omytí cesty dažďom,“ uvádza polícia.

Zdroj: Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Trenčíne

REKLAMA