Connect with us

Aktuality

Pri nehodách v sobotu sa viaceré osoby zranili, jedna žena nehodu neprežila

Published

on

Reklama
Reklama

Dunajskostredskí policajti boli v sobotu 1. októbra privolaní k dopravnej nehode. 39-ročná vodička išla ráno o 05:40 po miestnej komunikácii na aute Citroen AX smerom od obce Blatná na Ostrove. V križovatke s hlavnou cestou nerešpektovala dopravnú značku „Stoj, daj prednosť v jazde!“ vošla do križovatky. V tom čase práve prechádzal cez križovatku z jej ľavej strany 73-ročný vodič na aute Honda City. Pri nehode sa ťažko zranila vodička, ktorá zraneniam na mieste podľahla. Starší muž utrpel pri nehode zranenia s predpokladanou dĺžkou liečby do 6 týždňov. Okolnosti nehoda polícia naďalej vyšetruje.

dsc_5400

 

K udalosti v súvislosti motorovým vozidlom došlo aj o niekoľko hodín neskôr, v poobedných hodinách v okrese Skalica. 31-ročná žena išla na aute Jeep Willys po lokalite zv. Sv. Vít v k.ú. obce Radošovce. Pri zjazde po lúke z mierneho svahu pravdepodobne nezvládla riadenie, strhla volant doľava a auto bez strechy sa vzápätí prevrátilo. V aute sa nachádzali okrem vodiča ďalšie štyri osoby, z toho jedno štvorročné dieťa. Všetky osoby utrpeli zranenia, 39-ročná spolujazdkyňa bola prevezená vrtuľníkom do bratislavskej nemocnice. Rozsah zranení polícia naďalej spresňuje. Skalickí policajti začali vo veci trestné stíhanie pre ublíženie na zdraví.

Reklama

DSC_6418

K nehode s účasťou troch vozidiel a troch cyklistov došlo v okrese Galanta, medzi Veľkými Úľanmi a Sládkovičom. 35-ročný vodič išiel na aute VW Golf smerom od obce Veľké Úľany a v úseku, kde je cesta vyznačená pozdĺžnou súvislou čiarou začal predchádzať pre ním idúce auto. V protismere došlo k zrážke s autom Ford Mondeo, ktoré viedol 18-ročný vodič zo Serede. Vodič na VW Golf vzápätí narazil do dvoch cyklistiek. Obe Trnavčanky, vo veku 34 a 36 rokov, boli po náraze odhodené do priekopy. V čase nehody bolo v čase nehody odstavené v priekope auto Škoda Fábia. Pri nehode došlo k zraneniu troch osôb, vodiča ktorý nehodu zavinil a dvoch cyklistiek. Všetci traja utrpeli viaceré zranenia s dobou liečenia do 6 týždňov. Policajti podrobili účastníkov nehody dychovým skúškam na alkohol, ktoré boli u všetkých vodičov negatívne. Okolnosti ako aj presné príčiny nehody polícia vyšetruje ako ublíženie na zdraví.DSC_6417dsc_5406

Polícia vyšetruje dopravnú nehodu, pri ktorej auto zranilo 10-ročného chodca. K nehode došlo 29. septembra o 07:10 na riadne vyznačenom priechode pre chodcov v meste Leopoldov. Neznámy vodič, na nezistenom aute sa pohyboval v Leopoldove po Hlohovej ulici v smere od Hlohovca. 10-ročnému chlapcovi nedal na priechode pre chodcov prednosť, v dôsledku čoho došlo ku kontaktu maloletého chlapca a auta. Po nehode vodič auta z miesta nehody odišiel. Chlapec bol ošetrený na poliklinike. Polícia hľadá svedkov, ktorí dopravnú nehodu videli, aby sa prihlásili prostredníctvom linky 158.dsc_5406

Polícia dôrazne žiada vodičov, aby nepodceňovali situáciu za volantom. Každý vodič je povinný zo zákona venovať sa plne vedeniu vozidla a sledovať situáciu v cestnej premávke, rešpektovať osadené dopravné značenie a dbať na zvýšenú opatrnosť vodičom cyklistom, chodcom a deťom. Vodič nesmie predchádzať, ak nemá dostatočný rozhľad, ak sa nemôže bezpečne zaradiť pred iné auto a ak by predchádzaním ohrozil alebo obmedzil iného vodiča v protismere alebo iného účastníka cestnej premávky.

-lt/Zdroj a foto: Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Trnave-

Populárne články