Connect with us

Aktuality

Pri Kocke spadol ďalší strom

Published

on

Reklama

Na Lipovej ulici približne o 11.45 hod. sa samovoľne zrútil tento rok už druhý strom. Spadnutá breza v apríli zdemolovala pod ňou zaparkované auto. Drevina tentokrát autá iba ošuchla a škody by mali byť minimálne. Pri páde stromu sa nikto nezranil.

Reklama

„Keď sme prišli na miesto, zistili sme, že strom leží cez celú cestu. Sú tu dve čiastočne poškodené osobné vozidlá. Orezali sme konáre z jednej strany, celý strom spília Služby mesta Piešťany s pomocou vysokozdvižnej plošiny,“ uviedol na mieste veliteľ zásahu Martin Piškula. Dnes dopoludnia absolvovali hasiči 3 výjazdy k spadnutým stromom v obci Prašník.

Reklama

Priestor zabezpečili mestskí a štátni policajti. V čase nášho príchodu (cca 12.00 hod.) čakala polícia na majiteľov vozidiel, aby vyčíslili škody. 

Počet padnutých stromov v Piešťanoch stúpa. V mestskom parku tento rok spadli už štyri, ďalšie spadli počas letných a jesenných búrok na sídlisku Adam Trajan či na Radlinského ulici. V Piešťanoch sa rozprestiera 120 hektárov zelene, jej údržba si vyžaduje značné prostriedky.

-vv, th-

Populárne články