Connect with us

Aktuality

Pri Fontáne vysadili borovice himalájske

Published

on

Reklama

Tri mladé stromy pribudli 28. marca na okraji mestského parku, pri Kultúrno spoločenskom centre Fontána. Vysadili ich tam vďaka projektu s názvom Európskej únii záleží na tom, EKO sa na Slovensku žije.

[singlepic id=27348 w=320 h=240 float=left]Deň plný netradičných aktivít spojených s ekologickou výchovou zažili žiaci piešťanských škôl. Zúčastnili sa prednášok, workshopu a interaktívneho divadla, ktoré ich mali naučiť ochraňovať životné prostredie. Popoludní študenti Strednej odbornej školy záhradníckej za účasti primátora a zástupcu Európskej komisie na Slovensku zasadili tri mladé borovice himalájske.

Reklama

Cieľom projektu je priniesť bližšie k občanom informácie o tom, ako Európska únia svojimi legislatívnymi opatreniami prispieva k zlepšovaniu ich každodenného života a prostredia. Informačno-komunikačná kampaň projektu Európskej únii záleží na tom, EKO sa na Slovensku žije  je zameraná na rozširovanie poznatkov občanov Slovenska o politikách Európskej únie v oblasti ochrany životného prostredia a podpory obnoviteľných zdrojov energie, ktoré vedú k šetreniu s energiami, znižovaniu nákladov za ne, zvyšovaniu kvality životného prostredia v mieste bydliska každého občana Slovenska a ktoré zároveň pomáhajú mestám a obciam vytvárať nové pracovné miesta.

[nggallery id=1529]

Reklama

(mp)

Populárne články