Connect with us

Aktuality

Na priechodoch cez Žilinskú pribudli tlačidlá pre chodcov

Published

on

Reklama

Vyše tridsaťročnú svetelnú signalizáciu na križovatke Žilinská cesta – Andreja Hlinku nahradili nové  semafory. Po asi mesiac trvajúcich prácach začali 28. marca riadiť dopravu.

[singlepic id=27342 w=320 h=240 float=right]Najviditeľnejšou novinkou sú tlačidlá na semaforoch pre chodcov, ktoré zabezpečia zelenú pre peších až po stlačení. „Niektorí ľudia si dnes nevšimli, že ich treba stisnúť a na priechodoch cez Žilinskú cestu čakali hodnú chvíľu,“ napísala nám čitateľka. Semafory pre chodcov na Andreja Hlinku fungujú automaticky.

Reklama

Novinkou pre vodičov sú vo vozovke zabudované sčítacie zariadenia, vďaka ktorým je križovatka riadená dynamicky. V projekte za 63 600 eur bola zahrnutá výmena radiča, návestidiel, stožiarov, káblových rozvodov, dopravných značiek a inštalácia indukčných slučiek. Posunuté má byť aj vodorovné dopravné značenie. Na križovatke totiž dochádzalo ku kolíznym situácia, príčinou ktorých bola veľká vzdialenosť stop čiary na ramenách od hranice križovatky.

Dosluhujúca svetelná signalizácia fungovala od roku 1979. Podľa Beáty Palkechovej z úseku dopravy mestského úradu dochádzalo k jej častým poruchám.

Reklama

REKLAMA

[nggallery id=1528]

Text a foto: M. Palkovič

Populárne články