Connect with us

Aktuality

Prezident navštívil Piešťany, atmosféru narušil incident na Námestí slobody

Published

on

Reklama

Prezident Andrej Kiska navštívil vo štvrtok 6. septembra Piešťany. Väčšinou sa stretol s vrúcnym a srdečným privítaním, ale počas jeho príhovoru k občanom na Námestí slobody sa ozývali tiež nesúhlasné výkriky a na záver   došlo k potýčke medzi obyvateľmi. Prezident tomuto incidentu pozornosť nevenoval. Niektorí ľudia sa na sociálnych sieťach vyhrážali vajíčkami a rajčinami, v realite ich smerom k prezidentovi nehodil nikto, avšak kyticu, ktorú položil prezident pod plaketu pripomínajúcu 17. november niekto vajíčkami „ozdobil“.

Prezident sa najskôr stretol s predstaviteľmi samosprávy, potom položil veniec k pomníku Antona Srholca, následne navštívil Gymnázium Pierra de Coubertina a diskutoval so študentami. Predpoludním položil veniec pri pamätnej tabuli k 17. novembru, prihovoril sa občanom a prešiel sa pešou zónou cez Kolonádový most do kúpeľov. Tesne popoludní hlava štátu navštívila Drahovce. O 15-tej je ešte naplánovaná diskusia s občianskymi aktivistami a osobnosťami v starej Elektrárni v Piešťanoch.

Reklama

„Mesto Piešťany vždy bolo, je a verím aj bude pýchou našej krajiny, kvôli tomu, že je to úžasné kúpeľné mestečko, kde chodia turisti z celého sveta. Mestečko, ktoré si spravilo veľkú reklamu po celom svete a skutočne medziročne počet návštevníkov rastie,“ povedal po návšteve radnice prezident. Podľa jeho slov diskutovali s primátorom aj vedením mesta o tom,  čo mesto trápi. Ako príklad spomenul starú nemocnicu a problémy s parkovaním. Bol veľmi rád, že v čase nárastu xenofóbie a extrémizmu, v Piešťanoch  podľa slov primátora tieto javy až tak nerastú. Pri diskusii so študentami prezident apeloval na mládež aby boli nároční a vybrali si tie najkvalitnejšie školy. Podľa neho je vzdelanie najviac čo môžu dostať. 

Na Námestí slobody prezident položil kyticu k pamätnej plakete pripomínajúcej udalosti 17. novembra. Potom sa prihovoril k obyvateľom z pódia. Počas jeho vystúpenia sa ozývala s negatívnymi komentármi a výkrikmi asi desiatka sympatizantov strany Mariána Kotlebu. Pri odchode prezidenta začala do megafónu hovoriť Piešťanka, ktorá je babičkou malej Maxine, ktorú zmiešanému slovensko-nórskemu páru odobrali nórske úrady. Najskôr prezidentovi poďakovala za finančnú pomoc, potom mu vyčítala, že jej vnučku zapredal za nórske fondy. Prezident na tento incident neragoval, vystúpenie sa však nepáčilo niekoľkým obyvateľom a tak došlo k drobnej potýčke.

Reklama

Prezident prešiel s primátorom pešou zónou do kúpeľov, pričom si podal ruku, odfotil sa prehodil pár slov s množstvom obyvateľov.

 
-th-

Populárne články