Connect with us

Aktuality

Presťahuje sa extraliga predsalen do Liptovského Mikuláša?

Published

on

Reklama
Reklama

Mestské zastupiteľstvo v Liptovskom Mikuláši bude dnes 12. augusta o 14:00 riešiť odkúpenie licencie ŠHK 37 Piešťany pre Mestský hokejový klub MHK 32 Liptovský Mikuláš. Zastupiteľstvo v Mikuláši bude musieť dôkladne prerokovať najmä zvýšenie nákladov, ktoré predstavuje v aktuálnom roku navýšenie dotácie 80 – 90 000 eur, v roku 2017 budú vo výške približne 200 000 eur, ďalších tristo chcú získať od sponzorov. MHK je však na rozdiel od ŠHK 37, akciovou spoločnosťou so 100% majetkovou účasťou mesta Liptovský Mikuláš. Liptáci by v prípade, že poslanci návrh schvália, nastúpili v najvyššej hokejovej súťaži Tipsport Lige namiesto Havranov.

„Predpokladané ročné náklady MHK v prípade účasti v Tipsport lige sú cca 500-tis. EUR, t.j. že zostávajúcich 300-tis. EUR na prevádzku klubu je potrebné zabezpečiť od reklamných partnerov, sponzorov klubu a výberom vstupného na majstrovské zápas MHK. Doposiaľ je pre rok 2016 v rozpočte mesta vyčlenená finančná dotácia vo výške 160-tis. EUR na prevádzku klubu. V prípade, že MHK získa licenciu do Tipsport ligy v sezóne 2016/2017 bude potrebné počítať s navýšením týchto výdavkov o čiastku cca 80-90 tis. EUR, z dôvodu zvýšených finančných nárokov sezóny 2016/2017 už v mesiacoch september – december 2016,“ píše sa v dôvodovej správe.

Vyššie náklady súvisia so zazmluvnením hráčov s vyššou výkonnosťou a lepšími kvalitatívnymi predpokladmi pre účasť v Tipsport ligovej súťaži, zabezpečením výstroja a výzbroje pre týchto hráčov, organizačným zabezpečením a podobne.

MHK 32 Liptovský Mikuláš dostal v uplynulom období ponuku od ŠHK 37 Piešťany odkúpiť licenciu pre účasť A mužstva MHK v najvyššej licencovanej hokejovej súťaži – Tipsport lige na  sezónu 2016/2017. Vzhľadom na konanie zasadnutia Výkonného výboru Slovenského zväzu ľadového hokeja dňa 17. augusta, na ktorom bude definitívne schválené pridelenie licencií jednotlivým klubom na sezónu 2016/2017 na základe odporúčania PRO HOKEJa, musia miestni poslanci rozhodnúť o účasti, respektíve neúčasti MHK v Tipsport lige. Doriešené by muselo byť finančné vyrovnanie s klubom ŠHK 37 Piešťany, pretože piešťanský klub by mal od spoločnosti Pro Hokej obdržať finančné prostriedky vo výške 60 000 eur, ktoré by v prípade postúpenia licencie pripadli práve Liptovskému Mikulášu.

Reklama

V prípade, že uvedený návrh na odkúpenie licencie pre účasť v najvyššej hokejovej súťaži bude schválený, MHK 32 Liptovský Mikuláš nastúpi v nasledujúcej sezóne Tipsport Lige namiesto ŠHK 37 Piešťany.

-lt/Zdroj: Mesto Liptovský Mikuláš/Foto: archív-

Populárne články