Connect with us

Aktuality

Premiéra 3D filmu vo Fontáne ešte pred Vianocami

Published

on

Reklama

Digitalizácia kina prebieha za plnej prevádzky. Pravidelní návštevníci si už všimli ďalšie „okno“ pre projektor aj nové reproduktory. Onedlho pribudnú plátno a brána, ktorá zabráni krádežiam 3D okuliarov.

[singlepic id=15807 w=320 h=240 float=left]„Na 20. decembra je naplánované slávnostné otvorenie a 21. decembra premietneme prvý 3D film,“ povedala riaditeľka Mestského kultúrneho strediska Marta Jurčová. Podľa programu ním bude americká animovaná rozprávka Kocúr v čižmách. Do konca roka si diváci budú môcť pozrieť v 3D aj akčné spracovanie antických legiend Vojna bohov a ďalší animák Alvin a Chipmunkovia. Digitálnu kvalitu budú mať v decembri filmy Mission Impossible IV, Jana Eyrová, Strom života, Sherlock Holmes: Hra tieňov a Silvestrovská noc.

Reklama

[youtube width=“522″ height=“250″]http://www.youtube.com/watch?v=ubMOP4pLXZ0[/youtube]

Riaditeľka MsKS očakáva zvýšený záujem divákov, preto naplánovala premietanie okrem zvyčajných dní aj na stredy. Lístky a rezervácie budú k dispozícii v pokladni kina v decembri, ich ceny však zatiaľ nevedela konkretizovať: „Robili sme si prieskum v počtom obyvateľov rovnako veľkých mestách, ale zatiaľ sme cenu definitívne neurčili. Záležať bude aj na tom, či je to nejaký trhák, pretože polovicu odvádzame distribútorovi. Nezáleží to teda iba na nás,“ vysvetlila M. Jurčová.

Reklama

[singlepic id=15806 w=320 h=240 float=right]Náklady spojené s digitalizáciu kina vyčíslila na 141 500 eur. Oproti pôvodným plánom totiž musel byť vymenený aj zvuk. Nové plátno bude mať vyššiu odrazivosť, staré prenesú do Malej sály MsKS. K dispozícii bude 270 okuliarov na 3D filmy, ktoré sú pasívne, to znamená, že nemajú baterku a môžu sa čistiť v špeciálnej umývačke. Špeciálna brána pri východe z kina zabráni, aby si ich diváci zobrali domov, inde by boli aj tak nepoužiteľné.

O dotácii z Audiovizuálneho fondu, ktorý by mal na digitalizáciu kina prispieť sumou 46 500 eur sa rozhodne v najbližších týždňoch. Aj bez týchto peňazí je však zmodernizovanie Fontány do konca roka isté.

Text a foto: Martin Palkovič

Populárne články