Connect with us

Aktuality

Prekročená rýchlosť. Šoféroval auto pes?

„Pán pes, prekročili ste rýchlosť v obci: Vaše doklady na vedenie auta… Prosííím nemám… zaštekal pes. Nó to si teda priplatíte a máte aspoň niečo. Prosím nemám. A čo vlastne máte… prosím blchy,“ uťahujú si na sociálnych sieťach policajti z prípadu, ktorý zaznamenali vo štvrtok 28. septembra.

Published

on

Reklama
Reklama

Senickí policajti neverili vlastným očiam na policajnom radare, ktorý snímal cestu v obci Šterusy. „Miesto fotky vodiča sa do kamery krásne usmieval hnedý poľovnícky pes, ktorý poslušne sedel za volantom Škodovky a vykúkal cez predné sklo nádejné mladé srnečky.  Chlpáčovi sme jeho lovecké plány zmarili a potulky po chotári ukončili,“ informovali zástupcovia Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trnave.

Nezodpovedný vodič, ktorého zastavili hliadka pre prekročenú rýchlosť, mal nakoniec čo vysvetľovať.  Policajtom 31 ročný muž z okresu Piešťany jazdiaci na aute s bratislavskou poznávacou značkou tvrdil, že  pes mu zrazu preskočil na jeho kolená. Prehratý záznam však náhly pohyb v aute nezaznamenal. Senickí policajti mužovi za porušenie dopravných predpisov uložili na mieste blokovú pokutu.

Psa si radšej zabezpečte

Pri preprave psa dbajte o bezpečnosť zvieraťa a celej posádky v aute. „Aj malé zviera vás môže počas jazdy ohroziť na živote a zdraví. Aby k tomu nedošlo, existuje celý rad ochranných systémov, ktoré by majitelia zvierat mali rozhodne využiť,“ upozorňujú policajti.

Reklama

Populárne články