Úvod Aktuality Pred bozkávaním ropúch treba postaviť zábrany

Pred bozkávaním ropúch treba postaviť zábrany

REKLAMA
Esesko

S  blížiacim sa oteplením a jarou sa blíži aj čas migrácie obojživelníkov. Jednou z lokalít, kde sú prechodom cez  cestu ohrozené ropuchy bradavičnaté, je nádrž Striebornica nad Moravanmi nad Váhom Naver Sports Download. Pre ich záchranu sa tu každoročne už tri desaťročia organizujú záchranné prenosy. Predtým je však potrebné postaviť zábrany na okraji poľa 태양의 후예 노래 다운로드. Tento rok je stavanie zábran naplánované na sobotu 24 happy birthday songs. marca od 10:00 h. dsc_0165[1]

Žaby  tiahnu zo zimoviska v blízkom lesíku do jazera, pričom musia prekonať nástrahy číhajúce na nich na ceste spájajúcej Moravany a Výtoky Wait and you. Prenosy organizuje občianske združenie Kvas.

REKLAMA
PN Taxi
Buenos pizza  burger

„Hľadajú sa šikovní mladíci a muži, ktorí si jeden deň namiesto fitka alebo behu naordinujú inú workoutovú aktivitku – rýľovanie. A hľadajú sa tiež dievčatá a ženy, s obratnými rúčkami, ktoré natiahnu špagáty, narovnajú fólie a zospinkujú ich,“ pozývajú členovia OZ. 

Prečo si vyhradiť štyri sobotňajšie hodinky pre stavanie zábran pri vodnej nádrži Striebornica xf-adsk2017_x64.exe? Pretože ropuchy sa už čoskoro prebudia, budú tiahnuť k vode a je dôležité, aby ich straty na životoch boli čo najnižšie. Úbytok obojživelníkov je, žiaľ, markantný a má negatívne dopady na život prostredia, ktorého sú súčasťou Visual Studio 2008. A my tiež. Nedá sa tešiť z lesa, ak sa ten les stane nefunkčný. Nedá sa tešiť z potoka, ak ostane mŕtvy. Nedá sa tešiť z lúky, ak z nej vymizne všetok život 슈퍼 혼두라 다운로드. Na každom živom tvorovi závisí krehká rovnováha v prírode.

„Veľa ľudí sa teší na večerné prenosy, stali sa súčasťou jari v tomto regióne 간편한 mp3 다운로드. Sme za to veľmi vďační, no faktom je, že predtým, než začnú večerné prenosy, treba postaviť zábrany. Tak sa pusťme spoločne do práce, už v sobotu 24 the oa 다운로드. marca o desiatej,“ pozývajú organizátori.

Odporúčamsa pracovná obuv a oblečenie, optimálne je zobrať si aj gumáky.

th_20110402_6192[1]

Ako to potom vyzerá pri prenosoch spolu s informáciami, prečo sú tieto aktivity dôležité sa dozviete v nasledujúcom videu:

(red) Foto: th a ar

REKLAMA