Connect with us

Aktuality

Práca dobrovoľníkov by stála 70 tisíc eur

Published

on

Reklama
Reklama

Účastníci 2. ročníka podujatia Tri dni pre hrdinov odpracovali vyše 15 tisíc hodín. Od 22. do 24. júna realizovali svoje nápady v celom Trnavskom kraji, z veľkej časti aj v Piešťanoch.

[singlepic id=15642 w=320 h=240 float=left]Presne 1080 dobrovoľníkov zmenilo v rámci týchto dní svoje okolie. Z toho 314 bolo z okresu Piešťany. Niektorí sa zamerali na zmeny v okolí škôlok, parkov, riek a domov. Nehanbili sa zobrať do rúk metly, hrable, rukavice a vyraziť do ulíc. Našli sa však i takí, ktorí sa rozhodli tráviť čas so staršími ľuďmi a priniesť im pohodu a dobrú náladu. Mnohé skupiny pripravovali kultúrne programy, stavali búdky pre vtáčikov, darovali krv, rekonštruovali, tvorili…

[singlepic id=15643 w=320 h=240 float=right]Spolu to bolo 15387 hodín (4150 v okrese Piešťany) a keby sme to prerátali prostredníctvom finančnej odmeny, celkovo by nás táto vykonaná práca stála 70 780 eur (19 090 eur v našom okrese). Aj týmto číslom chcú mladí ľudia poukázať všetkým, ktorých zaujímajú čísla, že sa to dá. Stačí mať dobrý nápad a jasný cieľ.

„Rada mládeže Trnavského kraja ako organizátor podujatia vyjadruje veľkú spokojnosť s účasťou mladých ľudí. Kvalita a nadšenie účastníkov bola neopísateľná. I týmto spôsobom chceme všetkým dobrovoľníkom, ktorí sa do projektu akokoľvek zapojili, vyjadriť veľkú vďaku,“ povedala Jana Šmýkalová z Rady mládeže Trnavského kraja.

Reklama

Podrobné informácie o zrealizovaných aktivitách a fotografie z podujatia nájdete na stránke www.4r4y.eu.

Prečítajte si ako sa do akcie zapojili piešťanskí skauti: Dobrovoľníci skrášľujú detské ihriská

[nggallery id=864]

Text a foto: RMTK

REKLAMA

 

Populárne články