Connect with us

Aktuality

Pozor na cestách – kruhový objazd na Radlinského je veľmi šmykľavý

Published

on

Reklama

Potom, čo výdatné sneženie zasiahlo východ Slovenska, ale aj Bratislavu, dorazila zima už i do Piešťan. Hlavné cestné ťahy cez mesto boli dnes popoludní (1. 12.) pokryté nesúvislou vrstvou kašovitého snehu. Na mestských komunikáciach s vyšším dopravným zaťažením sa nachádzala tenká, zatiaľ taktiež nesúvislá, vrstva ujazdeného snehu. Služby mesta Piešťany majú v teréne od popoludnia dva sypače, mechanické odstraňovanie snehu radlicami alebo pluhmi zatiaľ nie je možné.

[singlepic id=7687 w=320 h=240 float=left]Pozor si dávajte predovšetkým na križovatkách, v ktorých môže byť zľadovatelá vrstva snehu. Po minuloročných skúsenostiach nás jeden z piešťanských vodičov upozornil predovšetkým na kruhový objazd Radlinského – Štúrova – Námestie 1. mája – Sasinkova. Dlažobné kocky v kombinácii s malým množstvom snehu sú značne klzké a hrozí vysoké nebezpečenstvo kolízií. Kruhový objazd bol síce okolo 16-tej hodiny už posypaný štrkom, avšak ten sa po prejazde áut dostáva rýchlo na okraj vozovky. Navyše pri neustálom snežení sa zväčšuje vrstva snehu a štrk stráca svoju účinnosť. Odporúčame preto v tomto úseku maximálnu obozretnosť.

Reklama

[singlepic id=7688 w=320 h=240 float=right]Pre vodičov je nepríjemná aj rozkopávka na Sasinkovej ulici pri Detskom domove smerom z centra mesta ku Prioru. Prejazd je možný len v jednom jazdnom pruhu, a tak tu autá smerujúce z centra musia čakať, kým budú môcť obísť prekážku. Na tomto úseku, ale aj inde dbajte na bezpečné rozostupy medzi vozidlami, predídete tak zbytočným nepríjemnostiam.

Služby mesta Piešťany, ktoré zabezpečujú zimnú údržbu mestských komunikácií už fungujú podľa svojho zimného programu a v uliciach mesta majú momentálne dva sypače, ktoré zdrsňujú utlačený sneh kamennou drťou s veľkosťou 4-8 mm. Občania a užívatelia komunikácií môžu v prípade problémov s prejazdnosťou ciest, či pri problémoch s údržbou, kontaktovať pracovníka stálej služby na telefónnom čísle 033 / 7914 101.

Reklama

Ak chcete ostatných vodičov upozorniť na nebezpečné úseky na našich cestách, napíšte svoje odporúčania do komentáru alebo na mail redakcia@pnky.sk.

Autor: th Foto: Tomáš Hudcovič – hugophoto agency

Populárne články