Connect with us

Aktuality

Na bazári PIWC budú aj výrobky Evy Sakáčovej

Published

on

Reklama

V sobotu 11. decembra organizuje PIWC v budove Kursalonu charitatívny bazár. V rámci neho bude predávať svoje umelecké diela aj piešťanka Evka Sakáčová. Evka sa maľovaniu venovala už ako dieťa, kedy navštevovala základnú umeleckú školu. Dnes je študentkou nadstavbového štúdia Hotelovej akadémie v Piešťanoch, odbor manažment cestovných kancelárií. Po úraze, ktorý sa jej stal skoro pred rokom, zostala pripútaná na invalidný vozík.

[singlepic id=7795 w=320 h=240 float=right]„Bezprostredne po úraze a následnej operácii som odišla do rehabilitačného ústavu v Kováčovej. Tam som sa učila sebestačnosti, presunúť sa z postele na vozík, ísť na toaletu a ostatné základné úkony. Druhýkrát som sa tam vrátila v polovici augusta. Súčasťou mojich procedúr bola aj ergoterapia, čo bolo príjemné psychické odľahčenie. Tam som prvýkrát začala vyrábať ozdobné zrkadielka,” spomína na časy po úraze Evka. Zrkadielka sú ozdobované servítkovou technikou.

Reklama

Výťažok z predaja týchto umeleckých diel bude určený na kúpu motomedu. Ide o typ rotopedu, ktorý slúži handicapovaným osobám na rozcvičenie a pohyb dolných končatín. Na účel tejto zbierky bol organizovaný aj nedávny benefičný koncert. Konal sa tiež v Kursalone pod záštitou a vďaka iniciatíve Piešťanského medzinárodného klubu žien.

A aké sú Evkine plány do budúcnosti? „Najskôr by som chcela ukončiť bakalárske štúdium, to je moja priorita. Umenie beriem ako spríjemnenie voľného času. Čomu by som sa chcela venovať profesionálnejšie je šport, konkrétne stolný tenis. Skúšala som to, baví ma a chcela by som sa v ňom budúcnosti presadiť. V rámci Slovenska som už kvalifikovaná, môj najbližší cieľ je zaradiť sa do medzinárodnej klasifikácie stolného tenisu,“ prezrádza Evka.

Reklama

Autor: Petra Adamcová   Foto: Tomáš Hudcovič – hugophoto agency a archív Evy Sakáčovej

Fotogaléria z benefičného koncertu pre Evku, ktorý sa konal 20. novembra v Kursalone.

[nggallery id=334]

Populárne články