Connect with us

Aktuality

Potravinová pomoc mieri aj do Piešťan

Published

on

Reklama

Deti v detských domovoch a profesionálnych rodinách, poberatelia dôchodku, ktorý je nižší ako 305 eur i osoby s príjmom na hranici životného  minima – rodičia a deti,na ktoré sú vyplácané dotácie. Tieto a ďalšie skupiny obyvateľov Piešťan budú mať od polovice augusta prístup k potravinovej pomoci. Financuje ju Európsky poľnohospodársky a záručný fond a organizuje ministerstvo pôdohospodárstva.

[singlepic id=8706 w=320 h=240 float=left]Distribúciu ku konkrétnym ľuďom má na starosti referát sociálnych vecí MsÚ. Jeho vedúca Ema Žáčková hovorí, že pomoc môže prebrať aj rodinný príslušník, musí však mať potrebné potvrdenia. Deti v náhradnej rodinnej starostlivosti potrebujú rozsudok okresného súdu, osoby poberajúce dávky v hmotnej núdzi musia priniesť potvrdenie z úradu práce, dôchodcovia s dôchodkom nižším ako 305 eur potrebujú rozhodnutie zo Sociálnej poisťovne. Potrebné informácie poskytnú všetkým záujemcom na mestskom úrade.

Reklama

„Jediný vhodný väčší priestor je v budove Služieb mesta Piešťany. Tam kamión privezie potraviny. S vykladaním budú pomáhať ľudia na aktivačných prácach a začneme vydávať. Takže 15. augusta o 12.30 h v budove Služieb mesta Piešťany. Pokračovať  budeme počas celého pracovného týždňa,“ upresňuje Ema Žáčková a dodáva: „Keďže tovar nemáme kde dlhodobo uskladňovať, druhé kolo potravinovej pomoci plánujeme v septembri. Taká je predbežná dohoda so Službami Božieho milosrdenstva. Nedokážeme totiž odhadnúť presný počet ľudí, ktorí si pre pomoc prídu.“

[singlepic id=17212 w=320 h=240 float=right]Každý z nich dostane 20 kg múky a 20 kg cestovín. Nárok na túto pomoc majú iba obyvatelia s trvalým pobytom v Piešťanoch. „Pomôcť nemôžeme napríklad bezdomovcom z iných miest, ale tí, ktorých evidujeme a sú u nás v azylovom dome, dostanú presné inštrukcie, ako si pomoc vyzdvihnúť. Ľudí informujeme aj prostredníctvom médií,“ hovorí vedúca referátu sociálnych vecí. Podľa jej názoru má takáto pomoc opodstatnenie, pretože je o ňu záujem. Na druhej strane dúfa, že nebude zneužitá. Múka a cestoviny od Európskej únie sa napríklad nemôžu ďalej predávať. „Ale zabrániť tomu nevieme,“ uzatvára Ema Žáčková.

Reklama

Text a foto: mp

Populárne články