Úvod Aktuality Potomkovia Bernarda Schreiera: Kúpele nerozpredáme

Potomkovia Bernarda Schreiera: Kúpele nerozpredáme

REKLAMA
Mlyny

Príbuzní zosnulého vlastníka Slovenských liečebných kúpeľov Piešťany na stretnutí s primátorom vyvrátili informácie o rozpredávaní majetku tejto spoločnosti.

Domoss jun vseo

Po jednoznačnom odmietnutí takéhoto postupu zo strany generálneho riaditeľa Klausa Pilza, prišlo podobné stanovisko aj od dedičov Bernarda Schreiera. Po jeho úmrtí totiž začali prenikať na verejnosť informácie, že príbuzní nejavia o slovenskú časť rodinnej firmy záujem a pravdepodobne príde k jej rozdeleniu na viac častí a postupnému predaju.

„Primátor Remo Cicutto sa v tejto súvislosti stretol s potomkami britského šľachtica, ktorí navštívili Piešťany. Na stretnutí deklarovali záujem, že v rodinnej tradícii chcú pokračovať a kúpeľníctvo v Piešťanoch udržiavať a rozvíjať,“ informoval o včerajšom stretnutí mestský úrad. Do Piešťan prišla dcéra Bernarda Schreiera Iris Gibbor a vnuk Alexei Schreier. O rodinný podnik sa podľa oficiálnych vyjadrení spoločnosti Danubius Hotels Group spolu s nimi stará aj Robert Levy. Všetci traja sú členmi predstavenstva.

Sir Bernard Schreier zomrel 1. júna vo veku 95 rokov. Bol predsedom predstavenstva Danubius Hotels Group, ktorá je hlavným akcionárom Slovenských liečebných kúpeľov Piešťany. Samospráva vlastní 10 % akcií tejto firmy.

REKLAMA