Connect with us

Aktuality

Futbalisti začínajú odznovu. Káder tvoria výlučne Piešťanci

Published

on

Reklama

Cieľom nového vedenia PFK je pritiahnuť fanúšikov na tribúny. Lákadlom majú byť futbalisti, ktorí vyrástli v Piešťanoch. Motivovať budú aj mládež.

[singlepic id=45465 w=320 h=240 float=left]Niekoľko mesiacov po odchode Khalila Belmechriho si občianske združenie PFK zvolilo nových predstaviteľov. Hlavným štatutárom je Róbert Studený a manažérom Juraj Valo. Prvý z nich sa už roky stará o mládež, druhý – aktívny futbalista bude zabezpečovať fungovanie seniorského družstva.

Reklama

Nové vedenie chce najmä udržať futbal v našom meste. Zameria sa aj na seniorov, ale prioritou je mládež. „Chceme si vychovávať hráčov. Teraz sme posťahovali našich odchovancov, ktorí sú veľmi kvalitní a preto v tomto budeme pokračovať,“ vysvetlil novú stratégiu fungovania družstva seniorov Juraj Valo. Je to podľa neho menej nákladné a pre fanúšikov oveľa zaujímavejšie: „Budú hrať Piešťanci, nie legionári.“

Do nášho družstva sa vrátil on sám a vymenoval aj ďalších členov novo postaveného tímu: Jozef Greguš, Roman Gajarský, Roman Chnapko, Peter Hornák, Adam Rusnák, Majo Vala, Tomáš Onder, Miroslav Tanáč, bratia Udržalovci. Trénerom bude Jozef Gloss a asistentom Jaroslav Kravárik.

Reklama

Hlavným cieľom na túto sezónu je podľa manažéra naučiť ľudí opäť fandiť futbalu: „Pamätám si, že sem chodilo 500 až 600 fanúčikov. To, že tu hrajú najmä Piešťanci, by ich mohlo opäť pritiahnuť.“

PFK zatiaľ nemá zmluvne zabezpečeného žiadneho sponzora. Štartovné v ligových súťažiach a ostatné súvisiace poplatky sú zatiaľ hradené zo súkromných prostriedkov. „Cítime však podporu mesta,“ konštatoval Juraj Valo.

„Tento týždeň pošleme list Mestu Piešťany so žiadosťou o právnu dohodu,“ doplnil hlavný štatutár Róbert Studený na margo zmluvných vzťahov so samosprávou. Dodal, že zatiaľ je všetko otvorené a o podrobnostiach rozhodnú mestskí poslanci pravdepodobne v septembri.

Prvé kolo tretej najvyššej slovenskej futbalovej ligy štartuje už túto sobotu. Naši reprezentanti budú hrať v Nových Zámkoch. Prípravky začínajú trénovať 5. augusta. A prvý domáci zápas sezóny je naplánovaný na sobotu 10. augusta. Proti Piešťanom sa postavia Vráble.

Po novom dostanú mládežníci šancu hrať predzápasy, čo bude nie len ťahákom pre fanúšikov, ale aj motiváciou pre mladých futbalistov.

Text: Martin Palkovič

Populárne články