Úvod Aktuality Popri cyklotrase okolo Dubovej montujú stojany aj fitness prvky

Popri cyklotrase okolo Dubovej montujú stojany aj fitness prvky

REKLAMA
Mlyny

Chodník pre cyklistov a peších okolo potoku Dubová pri OD Prior dostáva v týchto dňoch nové lavičky, stojany aj prvky na cvičenie. Do polovice novembra by mali pribudnúť stromy a kríky.

20160801_113539„K osadeniu mobiliáru došlo už v priebehu minulého týždňa. V tejto lokalite pribudli odpadkové koše, stojany na bicykle, ale aj lavičky, piknikový stôl a fitnes prvky. Na certifikovaných cvičebných prvkoch sa dá precvičiť celé telo. Pod fitnes prvkami nebudú chýbať ani dopadové plochy,“ uvádza v článku na stránke mesta Piešťany hovorkyňa Eva Bereczová. Popri novej časti cyklotrasy je naplánovaná aj výsadba stromov, kríkov a trávy. Záhon, trávna zmes odolná voči suchu, ale aj pagaštany pleťové, javory červené, jasene štíhle či borovice lesné budú vysadené až v termíne do 15. novembra.

Domoss Kupelne Viano 2019
Domoss Kuchyne Vian 2019

Táto časť cyklochodníka popri potoku Dubová  bola dokončená na konci minulého roka. Výstavbu chodníkov pre peších aj cyklistov medzi ulicami Teplická a Andreja Hlinku v sume viac ako 90 tisíc eur financovalo Mesto Piešťany z vlastných zdrojov.  Akciu v sume 19 610, 83 eur bez DPH s názvom „Revitalizácia vodného toku – zeleň a mobiliár“ zabezpečuje firma SKLÁDKY a ODPADY, s.r.o., ktorá bola vybraná prostredníctvom Elektronického kontrakčného systému.

20160801_11354420160801_113302

Zdroj: Tlačová správa Mesto Piešťany, foto: A. Drahovská

REKLAMA