Úvod Aktuality Ponožková výzva – byť odlišný je normálne

Ponožková výzva – byť odlišný je normálne

REKLAMA

Materské centrum Úsmev a Mesto Piešťany – Oddelenie sociálnych a školských služieb (sociálne) pozýva všetkých odvážnych ľudí, aby neváhali a zapojili sa 21. marca 2019 do akcie „Ponožková výzva“.

Stačí, ak si vo štvrtok 21. marca obujete ponožky rôznych farieb či veľkostí. Sami na vlastnej koži pocítite „odlišnosť“ od ostatných a určite budete čeliť množstvu otázok a upozornení na „svoje malé ranné pochybenie“. Je to veľká príležitosť k šíreniu osvety, že 21. marec sa stal svetovým dňom Downového syndrómu. Ide o symbolický dátum zložený z 3 a 21 = trizómia 21. chromozómu.

Hlavným cieľom svetového dňa Downového syndrómu je podporiť lepšie objasnenie a porozumeniu problematiky osôb narodených s Downovým syndrómom. Je dôležité si uvedomiť, že BYŤ ODLIŠNÝ JE NORMÁLNE. A ruku na srdce, každý máme aspoň jednu svoju malú odlišnosť a sme radi, že nás berú takých akí sme. Tak pomôžte k rešpektovaniu odlišností aj iných a zapojte sa do „Ponožkovej výzvy“.

 

Ponožková výzva

Oceníme, ak sa tí odvážnejší odfotia a pridajú svoje fotky do komentárov na FB stránke Materské centrum Úsmev v Piešťanoch:

Ponožková výzva – pridajte aj vy svoje fotky a podporte správnu vec

Uverejnil používateľ Materské centrum Úsmev v Piešťanoch Streda 20. marca 2019

MC Úsmev

REKLAMA