Connect with us

Aktuality

Polícia: Vodiči jazdite opatrne

Published

on

Reklama
Reklama

Polícia apeluje na vodičov, aby prispôsobili jazdu stavu a povahe vozovky. Obzvlášť opatrne treba jazdiť najmä za dažďa a sneženia a hlavne, keď sa tvoria snehové jazyky. Cesty Trnavského kraja sú síce prejazdné, no najmä cesty III. triedy sú zasnežené, prejazdné na jeden jazdný pruh.

[singlepic id=39222 w=520 h=340 float=center]

 

Medzi Hrnčiarovcami nad Parnou a Cíferom je situácia kritická, mimo cestu sa dostalo niekoľko áut, ktoré boli doslova sfúknuté z cesty. Apelujeme na vodičov, ak ich jazda nie je nevyhnutne potrebná, aby radšej nejazdili a cestu si naplánovali na lepšie počasie.

Reklama

Zimné pneumatiky by mali byť samozrejmosťou, no polícia stále eviduje prípady nehôd či škodových udalostí, ktorých príčinou bolo použitie letných pneumatík. Vodiči by mali zvážiť, či s takto vybaveným autom vyrazia na cesty. Nielenže môžu zaviniť nehodu a pripraviť nevinné osoby o zdravie či život, ale hrozia im aj pokuty. Stále platí, že predísť nehodám v takýchto podmienkach možno najmä použitím zimných pneumatík, ale aj znížením rýchlosti a zvýšením vzdialenosti medzi vozidlami.

Za nepoužitie zimných pneumatík zákon ukladá sankciu 60 eur. Neodstránenie ľadu a snehu, ktorý by sa mohol počas jazdy uvoľniť vyjde vodiča tiež na 60 eur. Nepoužitie svetiel za zníženej viditeľnosti ďalších 60 eur a nepoužitie svetiel do hmly 30 eur. Ak je vozidlo technicky nespôsobilé na cestnú premávku, policajt je oprávnený zadržať osvedčenie o evidencii vozidla.

Text: Tlačová správa KRPZ Ilustr. foto: Martin Palkovič

Populárne články