Connect with us

Aktuality

Ministerstvo: Samosprávy nemajú záujem o akcie letiska

Published

on

Reklama

Dlho očakávaný prevod majetkového podielu štátu v spoločnosti Letisko Piešťany na Trnavský samosprávny kraj a Mesto Piešťany sa neuskutoční. Pokračuje hľadanie strategického partnera.

[singlepic id=16080 w=520 h=340 float=center]

Reklama

 

Samosprávy na podporu letiska nemajú peniaze. Situáciu v minulých rokoch zachraňoval účelovými dotáciami štát. Súčasná aj predchádzajúca vláda preto pripravovali prevod vyše 22 % podielu, ktorý spravuje ministerstvo dopravy.

Reklama

„V minulom roku sa uskutočnilo rokovanie medzi zástupcami ministerstva dopravy a Trnavského samosprávneho kraja ako väčšinového akcionára k ďalšiemu fungovaniu letiska, z ktorého vyplynulo, že akcionári – Trnavský samosprávny kraj a  Mesto Piešťany nemajú záujem o kúpu majetkového podielu štátu ani za symbolickú cenu. Letisko bude preto hľadať strategického partnera,“ objasnil aktuálnu situáciu hovorca ministerstva Martin Kóňa.

REKLAMA

 

fitness sity dieta

Koncom roka rezort informoval, že letisko aktuálne neposkytuje chartrové lety, ale „v budúcom roku by ich chcelo rozbehnúť pre rekreantov z Nemecka, Stredného a Blízkeho Východu. Ich cieľom by mali byť piešťanské kúpele, preto rokuje o tejto možnosti s cestovnými kanceláriami a Slovenskými liečebnými kúpeľmi Piešťany.“

Z časti jeho slová začiatkom roka potvrdila cestová kancelária EuroMed, ktorá v auguste začne s leteckou prepravou nemeckých klientov priamo do Piešťan. Podrobnejšie informácie o linke, ktorú by využívali návštevníci zo Stredného a Blízkeho Východu, zatiaľ nie sú známe.

Text a ilustr. foto: Martin Palkovič

Populárne články