Connect with us

Aktuality

Polícia prenasledovala vodiča auta, ktorý ušiel z miesta nehody

Published

on

Reklama

Mitsubishi Pajero, ktoré včera spôsobilo dopravnú nehodu na Bratislavskej ulici viedol 53-ročný vodič z Piešťan. Na opitého muža za volantom upozornili políciu všímaví občania a hliadka, ktorá sa práve nachádzala kúsok od nehody, išla celú vec prešetriť. V blízkosti križovatky sa vodič Mitsubishi dostatočne nevenoval riadeniu a narazil Škody Felícia, ktorá stála v kolóne vozidiel. Škoda bola následne odhodená do VW Passat. Vodič zodpovedný za haváriu chcel následne z miesta nehody utiecť a nereagoval na výzvy policajnej hliadky na zastavenie. Napokon po prenasledovaní viacerými policajnými hliadkami zastavil na Žilinskej ceste v blízkosti letiska. Tu sa odmietol podrobiť dychovej skúške. Polícia ho zadržala, umiestnila do cely policajného zaistenia a vec realizuje ako ohrozenie pod vplyvom návykovej látky. Nehoda sa našťastie zaobišla bez zranení. 

DN PN

Reklama

Ďalší alkoholový previnilec spôsobil nehodu v Trnave. 53-ročný vodič Dacie Logan z Trnavy vychádzal v Trnave z Ulice Chovateľstkej na Trstínsku, smerom do centra mesta. Taktiež sa nevenoval vedeniu vozidla a nesledoval situáciu v cestnej premávke. V dôsledku toho pri vychádzaní na Trstínsku ulicu narazil do Mercedesu Benz. Aj táto nehoda sa zaobišla bez zranení, no rovnako, aj pri tejto vinník „nafúkal“. Prvá dychová skúška ukázala hladinu alkoholu 1,09 mg (2,27 promile) a po 20 minútach hodnota vystúpila na 1,22 mg, čo je v prepočte 2,54 promile. Aj tento vodič podozrivý z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky skončil v policajnej cele, kde čaká na rozhodnutie súdu o uznaní viny a výške trestu.

V priebehu uplynulého týždňa polícia v Trnavskom kraji odhalila jazdu pod vplyvom alkoholu u 23 vodičov motorových vozidiel a 34 cyklistov.

Reklama

DN TT Dacia

-TS KRPZ-

Populárne články