Úvod Aktuality Polícia odštartovala bezpečnostnú akciu. Pozor na používanie pásov a detských autosedačiek

Polícia odštartovala bezpečnostnú akciu. Pozor na používanie pásov a detských autosedačiek

REKLAMA
Esesko

V rámci prevencie sa polícia v tomto týždni zameriava na používanie bezpečnostných pásov a detských autosedačiek. V pondelok 14. marca začala celoeurópska dopravno-bezpečnostná akcia, do ktorej sa zapoja aj policajti na území Slovenska vsphere client 6.0. Organizuje ju medzinárodná stavovská organizácia European Traffic Police Network, združujúca služby dopravnej polície európskych štátov. Tento týždeň sa policajti pri kontrole zamerajú najmä na používanie bezpečnostných pásov a detských autosedačiek. V prípade ich nepoužitia vodiči riskujú pokutu vo výške 50 eur South Korea Broadcasting Legal Download.

Policajti sa zamerajú aj na ostatné porušenia pravidiel cestnej premávky, ako nedodržiavanie povolenej rýchlosti, porušovanie zákazu požívania alkoholu alebo iných návykových látok vodičmi a porušovanie základných povinností vodičov 고등래퍼3 눈 다운로드. Posvietia si tiež na ostatných účastníkov, teda aj chodcov a cyklistov.

REKLAMA
PN Taxi
Buenos pizza  burger

„Sadnúť do auta a ihneď sa pripútať bezpečnostným pásom by malo byť zvykom každého vodiča i spolujazdcov 거지 키우기 다운로드. Bezpečnostné pásy a zadržiavacie zariadenia prispievajú k bezpečnosti prepravovaných osôb. Pri dopravnej nehode zvyšujú pravdepodobnosť záchrany ľudského života 배경화면 앱 다운로드. Pripútať sa treba aj na zadných sedadlách. Samozrejmosťou by mali byť detské autosedačky a deti by mali sedieť výlučne v nich. Podľa zákona, osoba sediaca na sedadle povinne vybavenom bezpečnostným pásom alebo iným zadržiavacím zariadením, je povinná ho použiť 위치걸 다운로드. Jednoducho povedané, tam kde je bezpečnostný pás, treba ho použiť. Ak sa na sedadle vozidla vybavenom bezpečnostným pásom prepravuje dieťa s výškou menšou než 150 cm, musí byť toto sedadlo vybavené detským zadržiavacím zariadením (detská autosedačka),“ píše o dodržiavaní predpisov na svojich stránkach Ministerstvo vnútra 신조협려 다운로드.

-lt/Zdroj: Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky/Foto: archív-

REKLAMA